Κυριακή 13 Σεπτεμβρίου 2015

Εκτός κυπέλλου ο Ποσειδώνας Διδύμων- Εχασε με 1-3 από τον Αριστείωνα στην έδρα του

Οδυνηρή ήττα υπέστη την Κυριακή ( 13/9) το απόγευμα στο γήπεδο του ο Ποσειδώνας Διδύμων αφού
έχασε από τον Αριστείωνα με 1-3 και έμεινε έξω από την συνέχεια του κυπέλλου Αργολίδας.

Τα γκολ

14΄λεπτό το 0-1 όταν οι φιλοξενούμενοι εκτέλεσαν φάουλ και η μπάλα αφού χτύπησε στην πλάτη του Μπέκα  κατέληξε στα δίχτυα παγώνοντας το γήπεδο.

42' λεπτό το 1-1 όταν ο Βαγγέλης Μπροδήμας εκτέλεσε φάουλ και ο Δήμιζας με κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Λάσκαρη ισοφαρίζοντας το σκορ.

53' λεπτό  το 1-2 όταν ο Φωτεινάκης έκανε κάθετη μπαλιά προς την περιοχή των γηπεδούχων ,η μπάλα κόντραρε στους αμυντικούς και η μπάλα στρώθηκε στον Μπεκα και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα .

75' λεπτό  το 1-3 όταν ο Μπέκας με κεφαλιά ύστερα από ωραίο γύρισμα του Α. Οψιμούλη έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Αποστόλου δίνοντας το τελειωτικό χτύπημα στους γηπεδούχους.

Άριστη η διαιτησία του Χρήστου Δρούζα.

Ποσειδώνας Διδύμων  :Αποστόλου  Ι. Μπροδήμας,Μπάρδης,Στεργίου,Μούγιος(70' Κοτσοβός),Αποστόλου Α.,Δήμιζας, Προσίλης Δ.,Προσίλης Γ.(86'Κονδύλης Α.),Αντωνόπουλος,Τρέσα

ΑΡΙΣΤΕΙΩΝΑΣ:Λάσκαρης,Γαλάνης,Παπακαλοδούκας,Μπαλάσκας,Σαρρής(64'Στεφάνου),Οψιμουλης  Ι.Κωστόπουλος(93'Γεώργας),Κοκορομύτης,Μπέκας(90'Κόλλιας),Φωτεινάκης,Οψιμούλης Α