Σάββατο 23 Μαΐου 2015

Ο.Φ.Ηλιοκάστρου : Την Κυριακή η ώρα της στέψης.

Την άνοδό του στην Α1 κατηγορίας Αργολίδας ετοιμάζετε να πανηγυρίσει και επίσημα ο Ο.Φ. Ηλιοκάστρου
την Κυριακή το απόγευμα στις 6 στο γήπεδο της Ερμιόνης σε ένα αγώνα φιέστα με αντίπαλο την ομάδα των παλαιμάχων.

Η ομάδα του Ο.Φ.Η. έκανε μία καταπληκτική πορεία στην Α2 κατηγορία Αργολίδας και δίκαια στέφεται πρωταθλήτρια ομάδα.
Στην κανονική περίοδο και σε 18 αγώνες τερμάτισε άνετα στην πρώτη θέση με 41 βαθμούς και αφήνοντας στην δεύτερη θέση με πέντε βαθμούς διαφορά τον Ποσειδώνα Πόρου με 13 νίκες δύο ισοπαλίες και 3 ήττες,  Έχει την δεύτερη παραγωγική επίθεση με  46 τέρματα ενώ έχει την καλύτερη άμυνα με τον Ποσειδώνα Πόρου με παθητικό 18 τέρματα.
Στους αγώνες κατάταξης και σε 6 αγώνες τερμάτισε στην πρώτη θέση με 17 βαθμούς έναντι 13 του Εθνικού Τολού με 4 νίκες και δύο ισοπαλίες έχοντας πετύχει 18 γκολ και δεχτεί 8.
Μεγαλύτερη νίκη εντός έδρας ήταν απέναντι στον Α.Γ.Ο.Ν. με 6-0 ( κανονική περίοδος) και εκτός έδρας με την Προσύμνη με 0-3 ( αγώνες κατάταξης).

Τα γκολ πού έφεραν την μεγάλη επιτυχία πέτυχαν 12 ποδοσφαιριστές του Ο.Φ.Η. και είχε και ένα αυτογκόλ από τον Α.Λιακόπουλο του Αρη Ροινού  :

Σαράντος Παύλος 1 γκολ
Λιακόπουλος Αναστ. ( Αρης Ροινού ) 1 ( αυτ).

Από τους άρχοντες των αγώνων τιμωρήθηκαν 16 ποδοσφαιριστές οι οποίοι είδαν συνολικά 46 φορές την κίτρινη κάρτα. Επίσης η ομάδα του Ο.Φ.Η. τελείωσε το πρωτάθλημα χωρίς να δεχτεί κόκκινη κάρτα. Πιστεύουμε η Ε.Π.Σ.Αργολίδας αυτή την λεπτομέρεια  ? και εκτός από το κύπελλο του πρωταθλητή να απονείμει και το κύπελλο ήθους. Άλλωστε οι ¨μελανόλευκοι» το δικαιούνται.

Πρωταθλητής στις κίτρινες αναδείχτηκε ο Σωτήρης Μπουγιούρδας με 7 φορές και ακολούθησαν οι :