Δευτέρα 16 Μαρτίου 2015

Κορωνίδα Κοιλάδας -Νέοι Ερμιονίδας 1-4

Σε φιλικό αγώνα πού έγινε την Δευτέρα στην Κοιλάδα η ομάδα Νέων της Ερμιονίδας κέρδισε την αντίστοιχη
της Κορωνίδας με σκορ 4-1. Για τους γηπεδούχους ο Θανάσης Τσιρόπουλος έδωσε την δυνατότητα να αγωνιστούν  ποδοσφαιριστές πού είχαν λίγο χρόνο συμμετοχής  και να δει σε ποια κατάσταση βρίσκονται ενόψει της δύσκολης συνέχειας στους αγώνες πρωταθλήματος και κυπέλλου ερασιτεχνών ενώ ο Νικηφόρος Κάκογλου και αυτός θέλει να έχει σε ετοιμότητα την ομάδα για το μπαράζ με την Καλλιθέα .

Να αναφέρουμε ότι με την Κορωνίδα δεν αγωνίστικαν οι : Γκιόκας, Μπούρας, Κωτσαράς, Σαγκατέλωφ, Δρούγκας και Βιρβίλης.

Στο σκορ προηγήθηκε η Ερμιονίδα με σέντρα σουτ του Παναγιώτου. Οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν με πέναλτι του Σταύρου Γιαννακόπουλου σε ανατροπή του Παπασταύρου από τον Μουράτη.  Αυτό ήταν και το σκορ του ημιχρόνου.

Στο δεύτερο ημίχρονο η Ερμιονίδα πέτυχε άλλα τρία γκολ . Το 1-2 έκανε ο Κοροντίνης με κεφαλιά ύστερα από σέντρα του Νικολάου από δεξιά. Το 1-3 πέτυχε ο Κολλάς με πλασέ μέσα από την μικρή περιοχή για να κλείσει το σκορ ο Ηρακλής Τσούνης με σκαφτό πλασέ μέσα από την περιοχή.