ΕΠΙΣΚΟΠΗ-ΕΡΜΙΟΝΙΔΑ 4-1.......

Την ήττα με 4-1 γνώρισε η Ερμιονίδα στην Κρήτη από την Επισκοπή.

Το φιλμ

Στο 2’ λεπτό σουτ του Μαρινάκη απέκρουσε ο Πονηρός.
Στο 12’ λεπτό δυνατό σουτ του Λάμπρου έξω από την περιοχή η μπάλα στα δίχτυα του Πονηρού 1-0.
Στο 19΄λεπτό δυνατό σουτ του Παβίσεβιτς έσωσε ο Γουναρίδης .
Στο 27’ λεπτό ο Κολόκας ανέτρεψε τον Δουμάνη και ο διαιτητής Ευαγγέλου έδωσε το ολοκάθαρο πέναλτι και ταυτόχρονα την κόκκινη κάρτα στον αμυντικό της Ερμιονίδας. Το πέναλτι εκτέλεσε εύστοχα ο  Δελήμπασης για να γίνει το 2-0.
Στο 39’ λεπτό δύσκολη απόκρουση του Πονηρού σε σουτ του Νικόλτση.
Στο 60’ λεπτό ο Μποτωνάκης ανέτρεψε τον Βλαχόπουλο μέσα στην περιοχή και ο Παβίσεβιτς από την άσπρη βούλα μείωσε σε 2-1.
Στο 75’ λεπτό μπαλιά του Μανουσακου στον Πετράκου  σούτ του τελευταίου και 3-1.
Στο 78’ λεπτό ο Πάλλας ολοκληρώνει τον θρίαμβο  των γηπεδούχων όταν με σουτ κάνει το 4-1.
Διαιτητής ήταν ο Ευαγγέλου ( Αθηνών)
Επισκοπή (Γ. Βέλιτς): Γουναρίδης, Δελήμπασης, Νικόλτσης, Μποτωνάκης, Βιγιαφάνε (67’ Πάλλας), Λάμπρου, Βουρβαχάκης, Νικολακάκης, Μανουσάκης (83’ Αργυρίου), Δουμάνης (62’ Πετράκος), Βιτώρος.
Ερμιονίδα (Μ. Σεροπιάν): Πονηρός, Μουσταφίδης, Κολόκας, Ταπέ, Δωματάς, Τούτοριτς (73’ Στάικος), Σβόγιτς, Τσακόν (55’ Ιασωνίδης), Βλαχόπουλος, Σαμαράς (34’ Παπανικολάου), Παβίσεβιτς.