Σάββατο 17 Ιανουαρίου 2015

ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ ΔΙΔΥΜΩΝ-ΑΣΚΛΗΠΙΟΣ 0-2

Την ήττα με 2-0 γνώρισε ο Ποσειδώνας Διδύμων στα Δίδυμα από τον Ασκληπιό με σκορ 2-0. Οι γηπεδούχοι έχασαν μεγάλη
ευκαιρία να προηγηθούν στα μέσα του ημιχρόνου όταν ο Αντωνόπουλος εκτέλεσε φάουλ έξω από την περιοχή αλλά η μπάλα σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι του Λάσκαρη. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο 70 λεπτό όταν ο Καπετανκωνσταντής έβγαλε σέντρα από δεξιά και ο Υφαντής πήρε την κεφαλιά στο δεύτερο δοκάρι και έκανε το 0-1. Στο 93’ λεπτό ο δημιουργός του πρώτου γκολ πέρασε όποιον βρήκε μπροστά του , μπήκε στην περιοχή και πλάσαρε τον Κοτσοβό για  να κάνει το τελικό 0-2.
Ο διαιτητής Μακρής δεν είχε πρόβλημα.
ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΔΙΔΥΜΩΝ : Φ. Κοτσοβός, Μπροδήμας, Μπάρδης, Παρδάλης, Μέλσι , Α.Αποστόλου, Αντωνόπουλος, Κοτσοβός (58’ Α.Κονδύλης), Α.Αποστόλου (μικρός), Σ.Κονδύλης, Προσίλης.

ΑΣΚΛΗΠΙΟΣ ΕΠΙΔΑΥΡΟΥ: Λάσκαρης, Λαλιώτης, Καπετανκωνσταντής, Γεώργας, Μπερπατιώτης, Μάντζαρης, Δρούγκας, Μαγγίνας, Οψιμούλης (91’ Κρεμμύδας),