Κυριακή 9 Φεβρουαρίου 2014

ΕΝΩΣΗ ΕΡΜΙΟΝΙΔΑΣ-Π.Α.Ο.ΒΑΡΔΑΣ 2-1

Μπροστά σε 400 φιλάθλους της η Ένωση Ερμιονίδας κέρδισε δύσκολα τον ΠΑΟ Βάρδας με σκορ 2-1.
Μεγάλος πρωταγωνιστής της συνάντησης ο διαιτητής Δημητρόπουλος ο οποίος αρνήθηκε δύο ολοκάθαρα πέναλτι στην Ενωση .

Αναλυτικά

Στο 4’ λεπτό ο Δήμας εκτέλεσε φάουλ από αριστερά και ο Κολόκας με κεφαλιά έστειλε την μπάλα άουτ.

Στο 14’ λεπτό δυνατό σουτ του Βλαχόπουλου η μπάλα λίγο άουτ.

Στο 22’ λεπτό ο Συμελίδης βρήκε τον Ογκουνσότο στην περιοχή πού σούταρε άουτ.

Στο 24' λεπτό ο Συμελίδης ανατράπηκε από τον Βραχνή στο κέντρο του γηπέδου και ο διαιτητής του έδειξε την κόκκινη κάρτα ( 2η κίτρινη).

Στο 43’ λεπτό ο Ογκουνσότο πλάσαρε άουτ μετά από ωραία ενέργεια των Βλαχόπουλου- Παπανικολάου

Στο 61’ λεπτό όταν ο Δήμας βρήκε με ωραία μπαλιά τον Βλαχόπουλο μέσα στην περιοχή αυτός γύρισε την μπάλα στον Σχοινά και ο τελευταίος με πλασέ άνοιξε το σκορ για την Ενωση

Στο 71’ λεπτό σουτ του Κρίστο η μπάλα έφυγε λίγο άουτ.

Στο 76’ λεπτό ο διαιτητής Δημητρόπουλος έκλεισε τα μάτια σε ανατροπή του Συμελίδη από τον  Παναγιωτόπουλο.

Στο 79' λεπτό σουτ του Συμελίδη αποκρούστηκε από χέρι αμυντικού μέσα στην περιοχή χωρίς ο διαιτητής να δείξει κάτι.

Στο 80’ λεπτό ο Βλαχόπουλος με σουτ μέσα από την περιοχή έκανε το 2-0.

Στο 89’ λεπτό ο Κολόκας αντίκρισε την κόκκινη κάρτα ( 2η κίτρινη)  του Δημητρόπουλου για επικίνδυνο παιγνίδι.

Στο 90’ λεπτό οι φιλοξενούμενοι μείωσαν με τον Ανδριόλα με προβολή μετά από φάση διαρκείας μέσα στην περιοχή. .

Ο διαιτητής Δημητρόπουλος με πολλά λάθη με αποκορύφωμα των μη καταλογισμό των δύο πέναλτι.

Ένωση Ερμιονίδας ( Ρομπέρτο Μπολάνο) : Πονηρός, Παπανικολάου, Σαμαράς, Κολόκας, Ιασωνίδης, Κιοσσές, Μουκίδης 56 Σχοινάς), Συμελίδης ( 90 Λαζάρου). , Ογκουνσότο ( 46 Κρίστο), Δήμας, Βλαχόπουλος

Π.Α.Ο.Βάρδας ( Ανδρέας Ζήκος) : Θωμάς, Π. Πολίτης ( 74 Τσουκαλάς Π.) Παναγιωτόπουλος, Καραχάλιος, Βραχνής, Τσουκαλάς Δ, Πολίτης Γ., Ανδριέλος, Μπισμπάρδης ( 27 Παναγιωτόπουλος), Πασπαλιάρης ( 46 Βέρρας), Γραμματικόπουλος.