Κυριακή 5 Ιανουαρίου 2014

ΑΧΑΙΚΗ -ΕΝΩΣΗ ΕΡΜΙΟΝΙΔΑΣ : ΤΗΝ ΕΔΕΣΕ ΜΕ ΣΧΟΙΝΙ(ΑΣ) ΣΤΟ 91 ΛΕΠΤΟ

Σε ένα κατάμεστο γήπεδο από 450 θεατές η Ένωση Ερμιονίδας  απέδρασε με το χρυσό τρίποντο χάρη σε ένα γκολ του ....
Αργύρη Σχοινά στο 94 λεπτό και έμεινε μόνη στην δεύτερη θέση έξι βαθμούς πίσω από τον πρωτοπόρο Καραϊσκάκη.
Το σκορ άνοιξε στο 30 λεπτό όταν ο Σταικος έκανε το 1-2 με τον Κιοσσέ και ο τελευταίος έστειλε την μπάλα να αναπαυτεί στα δίχτυα των γηπεδούχων και να γίνει το 0-1. Στο  52 λεπτό οι γηπεδούχοι έχασαν την ευκαιρία να ισοφαρίσουν όταν ο Αποσκίτης κέρδισε πέναλτι σε ανατροπή του από τον Πονηρό. Την εκτέλεση ανέλαβε ο Τόγιας στέλνοντας την μπάλα άουτ. Οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν στο 85 λεπτό με δυνατό σουτ του Τόγια μέσα από την περιοχή. Στο 91 λεπτό σε αντεπίθεση της Ενωσης ο Στάικος έδωσε πάσα στον Σχοινά και ο τελευταίος με σούτ έκανε το τελικό 1-2.
Οι συνθέσεις:
ΑΧΑΪΚΗ: (Γιάννης Ζερδεβάς) Δρακόπουλος, Ντάζος, Νίκας, Πετρόπουλος, Διακάτος, Τόγιας (62′ Σπανός), Καζαντζής, Κυριακόπουλος (76′Μελέκος), Σαμίκος (46′ Σουράνης), Δημητρακόπουλος, Αποσκίτης.
ΑΕ. ΕΡΜΙΟΝΙΔΑΣ: Πονηρός, Παπανικολάου , Λαζάρου, Τσώνης, Κολώκας, Κιοσές, Στάικος, Μπούρας (60′ Βλαχόπουλος), Κρίστο  (76′ Σχοινάς), Δήμας, Μουκίδης (80′ Σαμαράς).