Κυριακή 2 Δεκεμβρίου 2012

ΕΝΩΣΗ ΕΡΜΙΟΝΙΔΑΣ-ΠΟΡΤΟΧΕΛΙΑΚΟΣ 6-1

Παράσταση για  ένα ρόλο σήμερα στο γήπεδο Κρανιδίου με την Ένωση να κάνει περίπατο στο ντέρμπι της Ερμιονίδας κόντρα στον Πορτοχελιακό.

Αναλυτικά :

Στο 5 λεπτό ο Κουρτίδης με πλασέ μέσα από την περιοχή άνοιξε το σκορ για τους φιλοξενούμενους.

Στο 7 λεπτό εκπληκτική απόκρουση του Μπουρνιά σε σέντρα σούτ του Σαμαρά

Στο 11 λεπτό ανατροπή του Συμελίδη από τον Ιωαννίδη ο διαιτητής Γουρδομιχάλης έκλεισε τα μάτια στο ολοκάθαρο πέναλτι.

Στο 17 λεπτό ο Συμελίδης με δυνατό σουτ από το ύψος της μεγάλης περιοχής έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Μπουρνιά κάνοντας το 1-1.

Στο 19 λεπτό ο Σαμαράς με σέντρα σουτ έστειλε την μπάλα στο γάμα του Μπουρνιά κάνοντας το 2-1.

Στο 22 λεπτό λάθος γύρισμα των αμυντικών του Πορτοχελιακού στον Μπουρνιά εκεί πετάχτηκε ο Μακρίδης «τσίμπησε» την μπάλα και έκανε το 3-1.

Στο 30 λεπτό ο Μακρίδης με σουτ μέσα από την περιοχή σούταρε λίγο άουτ

Στο 33 λεπτό δυνατό σουτ του Δήμα απέκρουσε ο Μπουρνιάς.

Στο 44 λεπτό ο Δήμας με ένα κεραυνό λίγο έξω από την μεγάλη περιοχή έστειλε  μπάλα στο γάμα του Μπουρνιά.

Στο 46 λεπτό ο Συμελίδης με σουτ μέσα από την περιοχή ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 5-1.

Στο 61 λεπτό σούτ του Μουρατίδη λίγο άουτ.

Στο 75 λεπτό ο Κρίστο με δυνατο σούτ έξω από την περιοχή έκανε το τελικό 6-1.

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Γουρδομιχάλης Παν. (Λακωνίας )

ΕΝΩΣΗ ΕΡΜΙΟΝΙΔΑΣ (Δημήτρης Σπανός): Πονηρός,(65 λ.τρ. Γκιόκας), Παπανικολάου, (33 Μπούρος) , Σαμαράς, Τσώνης, Οικονόμου, , Κιοσσές, Στάικος, Συμελίδης, Μακρίδης,( 46 Κρίστο),  Δήμας , Μουρατίδης

ΠΟΡΤΟΧΕΛΙΑΚΟΣ (Βέλικο Ντόβενταν ): Μπουρνιάς , Τόζογλου ,Ιωαννίδης,  Σπ. Ζαραφωνίτης, (69 Πετρόπουλος) , Μούκια, , Σταυρόπουλος, Αντωνόπουλος , Χιονίδης ',Δ. Ζαραφωνίτης (62 Τέτα), , Ζαραφωνίτης Ι.Μ., Κουρτίδης. (84 Οικονόμου)