Κυριακή 2 Δεκεμβρίου 2012

ΕΡΜΗΣ ΚΥΒΕΡΙΟΥ-ΚΟΡΩΝΙΔΑ ΚΟΙΛΑΔΑΣ 2-0

Οι πολλές χαμένες ευκαιρίες από τους γηπεδούχους ήταν το κύριο χαρακτηριστικό του Α΄ημιχρόνου με κλασικότερη ένα σουτ του Σαρρή με εξουδετερωμένο τον τερματοφυλακα της Κοιλάδας,Αποστόλου  που πρόλαβε
ο αμυντικός και έδιωξε πάνω από  γραμμή.

Στο δεύτερο ημίχρονο μπορεί να ξεκίνησε νωθρά το Κιβέρι, σύντομα όμως βρήκε τον εαυτό του που οδήγησε στο 1-0 στο 56' μετά από σύγχιση στο κέντρο της άμυνας των φιλοξενουμένων και ένα σουτ από τον Γιώργο Αρδάμη από το ύψος του πέναλτι.

Το 2-0 ;έγινε στο πέντε λεπτά πρίν το φινάλε  μετά από μια ατομική ενέργεια του Φασουλή που είχε μπει νωρίτερα ως αλλαγή, αφού πέρασε όποιον βρήκε, πλάσαρε τον τερματοφύλακα από πάνω και κλείδωσε τη νίκη για τους γηπεδούχους.
ΕΡΜΗΣ Κιβερίου: Σωτηρόπουλος, Διαμαντής, Κιρβαλίτζε, Φίλης, Σελλής, Ντούτσος (63'Σχίζας), Βαρβουλέτος (80'Φασουλής), Λόουσον, Κεχαγιάς (87'Ταμπάκης), Αρδάμης, Σαρρής.

ΚΟΡΩΝΙΔΑ Κοιλάδας: Αποστόλου, Κωτσαράς (75'Φράγκου), Φασιλής, Δώρας (18'Παπαδημητρίου), Σλάβοφ, Μέγας, Γιαννακόπουλος, Κοζακαρου, Κούσης, Ντε Φρίτας, Στεφανέλ (46'Σαγκατέλοφ)