Κυριακή 9 Δεκεμβρίου 2012

ΠΟΡΤΟΧΕΛΙΑΚΟΣ-ΠΑΝΑΡΓΕΙΑΚΟΣ 0-3

Οι «Λύκοι» δάγκωσαν τρείς  φορές και έφυγαν με το χρυσό τρίποντο πού μπορεί να αποβεί χρυσό για την συνέχεια του πρωταθλήματος. Οι γηπεδούχοι «φωνάζουν»  για το τρίτο γκολ ότι η μπάλα δεν πέρασε την γραμμή του
τέρματος όμως δεν έχουν δίκιο. Ο τερματοφύλακας Μπουρνιάς την έβγαλε από μέσα.

Αναλυτικά

Στο 4 λεπτό ο Αντωνόπουλος εκτέλεσε φάουλ έξω από την περιοχή και απέκρουσε ο Πιλιγγίνης στην δεξιά του γωνία.

Στο 6 λεπτό ο Πιλιγγίνης απέκρουσε σωτήρια πλασσέ του Σπ. Ζαραφωνίτη.

Στο 19 λεπτό ο Μπουρνιάς πρόλαβε και απέκρουσε πρίν φτάσει η μπάλα στον Αγγελόπουλο.

Στο 26 λεπτό ο Μπουρνιάς απέκρουσε σωτήρια σούτ του Κάπλατζη

Στο 31 ο Μπούρας με πλασέ μέσα από την περιοχή άνοιξε το σκορ για τους «Λύκους».

Στο 44 λεπτό ο Μπούρας σέντραρε από αριστερά και ο Κάπλατζης από το ύψος του πέναλτι με πλασέ έκανε το 0-2.

Στο 48 λεπτό δυνατό σούτ του Σπ. Ζαραφωνίτη απέκρουσε σωτήρια ο Κομπόσης

Στο 49 λεπτό ο Μπουρνιάς απέκρουσε σωτήρια πλασέ του Αγγελόπουλου.

Στο 54 λεπτό νέα απόκρουση του Μπουρνιά σε σούτ του Κάπλατζη.

Στο 58 λεπτό δυνατό σουτ του Αντωνόπουλου απέκρουσε δύσκολα ο Κομπόσης

Στο 63 ο Μπουρνιάς είπε «όχι» σε δυνατό σουτ του Παπαιωάννου στέλνοντας την μπάλα κόρνερ.

Στο 64 λεπτό ο Ι.Ε. Ζαραφωνίτης δεν μπόρεσε να παραβιάσει την εστία του Κομπόση αφού το αδύναμο σουτ πού έκανε απέκρουσε εύκολα ο τερματοφύλακας του Παναργειακού.

Στο 66 λεπτό απευθείας κόρνερ του Σπ. Ζαραφωνίτη απέκρουσε δύσκολα ο Κομπόσης

Στο 75 λεπτό φάση διαρκείας στα καρέ του Πορτοχελιακού όταν ο Αγγελόπουλος σούταρε εξ επαφής και απέκρουσε εκπληκτικά ο Μπουρνιάς σε κόρνερ. Το κόρνερ εκτέλεσε ο Δρούλιας απευθείας και νέα απόκρουση του Μπουρνιά σε κόρνερ.

Στο 84 λεπτό  ο Αγγελόπουλος πλάσαρε και ο Μπουρνιάς απέκρουσε την μπάλα μέσα από την γραμμή κάνοντας το 0-3.

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Παν. Κακριδής   ( Κορινθίας )

ΠΟΡΤΟΧΕΛΙΑΚΟΣ  (Βέλικο Ντόβενταν ):  Μπουρνιάς , Κοξίδης , Ιωαννίδης, Τόζογλου . Σταυρόπουλος, Αντωνόπουλος , Μούκια, Χιονίδης , Τέτα ( 49 Δ. Ζαραφωνιτης),  Ζαραφωνίτης Σπ. ( 79 Μιχαηλίδης) Κουρτίδης (54 Ζαραφωνίτης Ι.Ε).

ΠΑΝΑΡΓΕΙΑΚΟΣ: (Γιάννης Δουβίκας): Παλιγγίνης,(46 λ.τρ Κομπόσης) Δρούλιας, , Μπούρας , Ζαχαράκης,  Φίλης, Καστρίτης,  Φλώρος, Αγγελόπουλος,( 85 Κουτσοδήμος),  Παπαϊωάννου,  (80' Τριμπόνιας) Ζίου, Κάπλατζης