Τρίτη 25 Απριλίου 2023

Διασυρμός της Ερμιονίδας στο Κρανίδι από τον Αιολικό με 4-0......

Μία από τις πιό μαύρες σελίδες στην ιστορία της πρόσθεσε την Κυριακή η Ενωση Ερμιονίδας ύστερα από τον διασυρμό που υπέστη στο γήπεδο του Κρανιδίου από την ομάδα του Αιολικού με σκορ 0-4.

Στο 3’ λεπτό ο  Ντινιωτάκης έφυγε στην πλάτη του Κοτσοβού από οριακή θέση οφσάιντ από μπαλιά του Πλατέλλα και σκόραρε με πλασέ, κάνοντας το 1-0 για τον Αιολικό.

Στο 35’ λεπτό ο  Αποστολόπουλος έκλεψε, μετά από πίεση στην μπάλα, πέρασε στον Μακρή, ο οποίος με πλασέ πέτυχε το 2-0 για τη φιλοξενούμενη.

Στο 64΄λεπτό ο Πλατέλλας πέρασε όμορφα στον Ντινιωτάκη, ο οποίος με σουτ διαμόρφωσε το 0-3.

84’: Γκολ! Ο Ντινιωτάκης διαμόρφωσε το τελικό σκορ (0-4) με ατομική προσπάθεια και πλασέ από κοντά.

ΑΕ ΕΡΜΙΟΝΙΔΑΣ (Δημήτρης Γιαννακόπουλος): Πονηρός, Τζιέρης, Βιρβίλης, Τριμπόνιας (58’ Κουζής), Τσόφλιος, Τρέσα, Κάλα Σ., Φουρνάρος, Κάλα Ι., Κοτσοβός, Καράι (80’ Ιβάνοφ).

ΑΙΟΛΙΚΟΣ (Δημήτρης Παπασπύρου): Μουζάκης, Κανελλόπουλος, Ποτουρίδης, Γκάντσιερ, Νάστος, Μουκίδης (76’ Δερμιτζάκης), Πλατέλλας (88’ Μούκα), Στεφάνοβιτς, Μακρής (76’ Αρναούτογλου), Αποστολόπουλος (68’ Άνθης), Ντινιωτάκης (88’ Αννιτσάκης).