Παρασκευή 10 Μαρτίου 2023

Α.Ο.Ερμιονίδας Προμηθέας 2014 56-65 (Φωτό)

Την ήττα με 65-56 γνώρισε ο Α.Ο.Ερμιονίδας από τον Προμηθέα την Τετάρτη το απόγευμα

(08/03) στο κλειστο της Ερμιόνης στα πλαίσια της 19ης αγωνιστικής του πρώτου ομίλου της Γ΄Εθνικής .

Το πρώτο μέρος ήταν ένα πραγματικό ντέρμπι, όπως άλλωστε αναμενόταν, με τους φιλοξενούμενους πάντως να είναι πιο σταθεροί στα της επίθεσης (18 πόντοι ενεργητικό στην 1η περίοδο, 18 πόντοι ενεργητικό στην 2η περίοδο) και να πηγαίνουν στα αποδυτήρια μπροστά στον πίνακα του σκορ με 36-31 δείχνοντας ικανοί να φτάσουν στο 2/2 κόντρα στη δυσκολοκατάβλητη Ερμιονίδα.

Η ίδια οριακή πρωτοκαθεδρία συνεχίστηκε μάλιστα και μετά την ανάπαυλα, με τον ρυθμό και την επιθετική αποτελεσματικότητα βέβαια να πέφτουν ραγδαία (23 κοινοί πόντοι) στην 3η περίοδο, το τέλος της οποίας βρήκε όμως ξανά τους Αχαιούς μπροστά στο σκορ με 4 πόντους (43-47).

Μέχρι τέλους δε, δεν άλλαξε τίποτα δραματικά, με τους φιλοξενούμενους μάλιστα να ξεφεύγουν προς το τέλος της συνάντησης ακόμα και με αποστάσεις κοντά σε διψήφια κλίμακα περνώντας από μια δύσκολη έδρα των εθνικών κατηγοριών.

Τα δεκάλεπτα: 19-18, 31-36, 43-47, 56-65

Α.Ο.Ερμιονίδας :Αναζητούνται.......

Προμηθέας 2014: Αναζητούνται.......