Τετάρτη 22 Φεβρουαρίου 2023

Α1 Αργολίδας : Ολοι οι σκόρερ μετά και την 21η αγωνιστική

Πλούσια σε γκολ ήταν η 21η αγωνιστική στην Α1 Αργολίδας αφού σε έξι αγώνες μπήκαν 25 τέρματα που αντιστοιχει 4,16 γκολ ανα αγώνα . Στην πρώτη θέση ο Καραργύρης του Πανασιναικού  πέτυχε ένα ακόμα γκολ και έφτασε τα 22. Στην δεύτερη θέση με 16 γκολ ανέβηκε ο Βαρβουλέτος του Ερμή Κιβερίου ο οποίος πέτυχε χατ τρικ στον εντός έδρας αγώνα της ομάδας μου με τον Κεραυνό Ιρίων . Στην τρίτη θέση ακολουθούν ο Α.Οψιμούλης της Κορωνίδας και ο Πίκουλης του Ηρακλή Καρυάς.

Ενα από τα χαρακτηριστικα της 21ης αγωνιστικής ήταν τα τρία χατ τρικ που μπήκαν . Συγκεκριμένα όπως προαναφέραμε ο Γιάννης Βαρβουλέτος του Ερμή Κιβερίου αγωνίστηκε 56 λεπτά και πέτυχε τρία τέρματα σε διάστημα  18 λεπτών (37,45, 55 ) στον νικητήριο αγώνα της ομάδας του με τον Κεραυνό Ιρίων (4-0)  , ο Σεραφείμ Ζίου του Παναυπλιακού αγωνίστηκε 90 λεπτά και σκόραρε τρείς φορές (56,65,77) σε 21 λεπτά στον νικητήριο εκτός έδρας αγώνα της ομάδας του με τον Ποσειδώνα Πόρου (0-3)  και τέλος ο Ακης Χατζόπουλος του Πανασιναικού αγωνίστηκε στο δεύτερο ημίχρονο του αγώνα της ομάδας του πέτυχε τρία τέρματα σε διάστημα 28 λεπτών και ενώ το σκορ ήταν 0-2 υπέρ του Ποσειδώνα Διδύμων (3-2) .

Ολοι οι σκόρερ

22  Γκολ  : Καραργύρης (ΠΑΟΚ Κουτσοποδίου/Πανασιναικός).

16  Γκολ  : Βαρβουλέτος (Ερμής Κιβερίου),

13  Γκολ  : Α.Οψιμούλης  (Κορωνίς Κοιλάδας), Πικούλης (Ηρακλής Καρυάς),

12  Γκολ  : Κέλλης (Ποσειδών Διδύμων),

11  Γκολ  : Μπροδήμας (Ποσειδών Διδύμων), Χατζόπουλος ( Παμμετοχικός) , Ταραντίλης   (Κορωνίς Κοιλάδας),

10  Γκολ  : Μπλάτσος, Ζίου (Παναυπλιακός), Μπέλμπα  ( Πανασιναικός),  Κατσέλη (Τροιζηνιακός), Αιβαλιώτης (Ερμής Κιβερίου),

9  Γκολ : Τσιπάς (Ποσειδών Διδύμων), Παπασαράντος (Ατρόμητος Παναριτίου),

8  Γκολ : Λαλούσης, (Κορωνίς Κοιλάδας), Κοκκώνης (Αστέρας Δρεπανιακός), Κοσμάς   ( Πανασιναικός), Μουζακιώτης (ΠΑΟΚ Κουτσοποδίου),

7  Γκολ : Καμπιώτης (Ατρόμητος Παναριτίου), Σούχλας (Τροιζηνιακός), Β.Δριμούρας (Αργοναύτης Νέας Κίου),

6 Γκολ:  Τριανταφύλλου  (Τροιζηνιακός),  Βλάχος.  ( Πανασιναικός),  Γιάννος (Ερμής Κιβερίου),  Κομπόγιωργας (Σπέτσες), Χαιμάνης  (Αργοναύτης Νέας Κίου),  Αλεξανδρής   (Κορωνίς Κοιλάδας), Αναστ.Διαμαντής (Ατρόμητος Παναριτίου),

5 Γκολ :  Bajer (Κεραυνός Ιρίων), Ρούσσος , Στάικος ( Ποσειδών Πόρου), Διαμαντής (Ερμής Κιβερίου), Τσάνας (Σπέτσες), Παπαμάρκου (Παναυπλιακός),

4 Γκολ : Σαμαράς, Παπασταύρου ,  (Κορωνίς Κοιλάδας), Α.Διαμαντής (Πετούσης (Αστέρας Δρεπανιακός), Δρούγκας, Σαλταπίδας, Λυσσαίος, (Τροιζηνιακός),  Παππάς, Βιγκλιάρης, (Σπέτσες), Μανέτας , (Αργοναύτης Νέας Κίου),

3  Γκολ : , Ελένης , Γιαννακόπουλος, Μέγας,    (Κορωνίς Κοιλάδας),  Baze, , Σταματέλος , (Τροιζηνιακός),  Βότι , (Σπέτσες) Κουβάτσος, (Ποσειδών Πόρου),  Σέρρος , Ν.Λυκομήτρος (Ηρακλής Καρυάς) , Τρέσα (Ποσειδών Διδύμων),  Χρ.Φλεβάρης   (Παναυπλιακός), Μιχ.Γκιαούρης (Αστέρας Δρεπανιακός), Κυρ.Βλάχος ( Παμμετοχικός) , Πουλάς (Ατρόμητος Παναριτίου), Πριόβολος (Πανασιναικός)

2 Γκολ : Λάμπρου,  (Μέθανα),  Νικολάου , Καρατζούλης, Κουριώτης, Λάμκια, Μιχ.Λυκομήτρος (Ερμής Κιβερίου),  Συρεγγέλας, (Ηρακλής Καρυάς) , Τζαζ,  (Πανασιναικός), Μπασιμακόπουλος, Στ.Μπάζος, Ι.Οψιμούλης    (Κορωνίς Κοιλάδας), Μ. Αγγελόπουλος,  , Μυλονόπουλος, Θ.Γκολέμης,  , Ηλ.Γκολέμης  (Ατρόμητος Παναριτίου) , Στ.Κάλα  (Ποσειδών Διδύμων),   Μαρούσης, Κυριακόπουλος, Κουτσοδήμος (ΠΑΟΚ Κουτσοποδίου),  Δειμέζης (Ποσειδών Πόρου),  Τσάμης (Αργοναύτης Νέας Κίου), ),  Pettali   (Τροιζηνιακός),Δημ.Γκιαούρης  (Αστέρας Δρεπανιακός),

1 Γκολ : Τόκας, Κιοσσές, Κ.Μπάζος , Παππάς  (Κορωνίς Κοιλάδας), Παπαγεωργόπουλος, Νάσσης, ,Καζάς, Φατούρος ,Πίππας   (ΠΑΟΚ Κουτσοποδίου), Καλαμπάκας , Ισούφι, Σκαρπέτζος, Μποζιονέλος   (Ερμής Κιβερίου), Λαζάρου, Σκαλτσάς (Ποσειδών Διδύμων),  Κομνηνός, Τοπάλλι, Προύτζος.Γατσάκος  (Παναυπλιακός), Σακολλάρι , Μισλίμ, Dapi  (Ποσειδών Πόρου), Νικ.Μικρός, Ζώρας, Velcanis,   (Τροιζηνιακός), Νίνος, Παντελής, Βλάχος   (Μέθανα), Σκαβάτσος, Μπινιάρης, Κουτσοποδιώτης  Τσαμαρδινός ,(Σπέτσες), Κουκάκης, (Αργοναύτης Νέας Κίου), Σουλελές,  Μερμίγκης , Μήτσουλας  , Μαυράς, Επ.Μαυρόγιαννης  ,Σπ.Βαμβακάς, Παγούδης, Ρεν.Μπέλμπα   (Ηρακλής Καρυάς) , Γύφτος, Κράλεφ , Φουρνάρος, Τσάλαφος ,Α.Ρεβύθης, Νταγιάντης   (Κεραυνός Ιρίων), Καραμπέτσος, Μανώλης, Μπελέσης, Σερμαγιάς, Καλύβας  ,Κοξίδης  ( Παμμετοχικός) , Κωστόπουλος ,Δ.Καββεζός ,Δήμας (Πανασιναικός) Τράγκας , Βαμβακάς, Λουμπαρδιάς,

Σημ: Ο πίνακας με τους σκόρερ αφορά ΜΟΝΟ τους αγώνες πρωταθλήματος .