Κυριακή 9 Οκτωβρίου 2022

Ήττα για τον Α.Ο.Ερμιονίδας από τον Γλαύκο στην Πάτρα με 66-54.

Την ήττα με 66-54 γνώρισε ο Α.Ο.Ερμιονίδας στην Πάτρα από τον Γλαύκο στα πλαίσια της πρώτης αγωνιστικής . Το παιχνίδι πήγαινε πόντο-πόντο στο α΄ ημίχρονο, όμως οι γηπεδούχοι έλεγξαν πλήρως τον ρυθμό στην επανάληψη και πήραν μια διψήφια διαφορά στο ξεκίνημα της αναμέτρησης (54-44) του δευτέρου ημιχρόνου  διατηρώντας και διευρύνοντάς την μέχρι το φινάλε.

Στα αρνητικά του αγώνα ο τραυματισμός του Ροκανά (χτύπησε τη μύτη του στο β΄  ημίχρονο).

Τα δεκάλεπτα: 18-18, 34-34 (ημιχ.), 48-41, 66-54

Διαιτητές: Γαραντζιώτης-Δημουλάς.

ΑΕ ΓΛΑΥΚΟΥ-ΕΣΠΕΡΟΥ ΑΟΠΑ ΠΑΤΡΑΣ (Γκοργκόλης): Σακελλαρόπουλος 7 (1), Γκουντουβάς 3 (1), Σταθόπουλος 3 (1), Ροκανάς 3 (1), Σταμούλης 5 (1), Θωμόπουλος, Καραγγελής 4, Αγγελόπουλος 2, Αργυρόπουλος Χρ. 16, Μπόγρης 13, Κρέμιτς 10

ΑΟ ΕΡΜΙΟΝΙΔΑΣ (Καλαϊτζάκης): Ευστρατίου Π. 6, Τσακίρης 7, Χονδρόπουλος 11 (1), Πουλής 4, Ιωάννου 8 (2), Κοντογιάννης 15 (1), Λούζης 1, Μπινιάρης 2