Κυριακή 15 Μαΐου 2022

Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Κορασίδων : Ολοκληρώθηκαν οι αγώνες. Ο Α.Ο.Ερμιονίδας έχασε από τον Προμηθέα με 49-24.

Στο τελευταίο ματς του τουρνουά του γ’ προκριματικού ομίλου στο ΔΑΚ Τρίπολης, ο Προμηθέας 2014, επιβλήθηκε εύκολα του ΑΟ Ερμιονίδας με σκορ 49-24 και κάπως έτσι κατέκτησε τη 2η θέση στο γ’ προκριματικό όμιλο με 2 νίκες και 1 ήττα.

Αν και το α’ δεκάλεπτο ήταν σχετικά ισορροπημένο το 12-0 του β’ δεκαλέπτου, ξεκαθάρισε την κατάσταση στο ματς στο φινάλε του α’ μέρος με το 21-4. Στην επανάληψη οι τυπικά «γηπεδούχες», έλεγξαν απόλυτα την αναμέτρηση και έφτασαν στην επικράτηση με σκορ 49-24.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Ρίζος-Τσούβαλης.
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 9-4 (Α’), 21-4 (Β’), 31-14 (Γ’),  49-24 (Δ’).
ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ 2014 (Νάκης): Στεφανάτου 9(3), Αθανασοπούλου 2, Παπαδοπούλου 4, Αναστασοπούλου 2, Κατέβα 1, Σαρρή 10, Κατσαντώνη 7(1), Γιαννακοπούλου 6, Οινομοπούλου, Λιάπη 8.
ΑΟ ΕΡΜΙΟΝΙΔΑΣ(-): Πραχαλία 2, Τσέλα, Ζώτος 4, Κοτσώνη 4, Κωνσταντίνου 4, Σάββα 2, Κρητικού 8, Ηλία, Ζαβαλάρη.