Παρασκευή 13 Αυγούστου 2021

Φιλική νίκη η Ερμιονίδα, κέρδισε τον Ερμή Μελιγούς με σκορ 3-0.

Σε φιλικό αγώνα που έγινε στο γήπεδο του Ηλιοκάστρου η Ενωση Ερμιονίδας κέρδισε τον Ερμή Μελιγούς με σκορ 3-0.

Η Ερμιονίδα προηγήθηκε στο 61΄λεπτό όταν ο Λαζάρου ανατράπηκε από τους αμυντικούς του Ερμή και το πέναλτι μετέτρεψε σε γκολ ο Τζιέρης .

Δύο λεπτά ργότερα ο Φουρνάρος σέντραρε από αριστερά και ο Ιβάνοφ από το σημείο του πέναλτι με καρφωτή κεφαλιά έκανε το 2-0.

Στο 69΄λεπτό ο Χαλούβας με ωραία προσπάθεια και πλασέ μέσα από την περιοχή έκανε το τελικό 3-0.

Για την Ερμιονίδα αγωνίστηκαν: Πονηρός. Ι.Οψιμούλης, Μερτύρης, Τζιέρης , Βιρβίλης, Σαμαράς, Τριμπόνιας ,Λαζάρου, Χαλούβας, Λαντίκας, Λαλούσης.

Στο δεύτερο ημίχρονο αγωνίστικαν : Αντιόλ, Παπασταύρου, Α.Οψιμούλης, Σκαλτσάς, Λαπούση, Φουρνάρος, Αντωνόπουλος, Ιβάνοφ και Αραπι.