Δευτέρα 2 Νοεμβρίου 2020

Φοίνικας Νέας Επιδαύρου-Π.Α.Ο. Ρούφ 1-3 (Βίντεο).

Την ήττα με 3-1 γνώρισε στην Νέα Επίδαυρο η ομάδα του Φοίνικα από τον ΠΑΟ Ρούφ.

Το σκορ άνοιξε στο 12΄λεπτό όταν οι παίκτες του Ρούφ εκτέλεσαν πλάγιο από δεξιά με την μπάλα να φτάνει στο σημείο του πέναλτι στον Τσιάβο ο οποίος με εκπληκτικό γυριστό σουτ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για να γίνει το 0-1.

Στο 41΄λεπτό οι φιλοξενούμενοι διπλασίασαν τα τέρματα τους όταν ο Νιτσάκης  σέντραρε από αριστερά και ο Τσιάβος με σουτ πάλι από το σημείο του πέναλτι έκανε το 0-2.

Στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων μετά από φάση διαρκείας στην περιοχή του Ρούφ ο Μάρκου με σουτ από το σημείο του πέναλτι μείωσε σε 2-1.

Το τελικό σκορ διαμόρφωσε ο Μάντζιος με πέναλτι το οποίο κέρδισε ο Νιτσλακης σε ανατροπή του από τον Καπετανκωνσταντή.

ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΕΠΙΔΑΥΡΟΥ: Κουμής, Δημγκιόκα (75' Χατζόπουλος), Καπετανωνσταντής (85' Μπερμπατιώτης), Τριμπόνιας, Μπούκουρης, Κουϊμελής, Μάρκου, Γιούτσης, Γεωργίου, Μουσταφάι (81' Καλτσάς), Σερμαγιάς.

ΠΑΟ ΡΟΥΦ (Δημήτρης Αρναούτης) Κουνάδης, Βενάρδος, Καρέλης, Τύρπος, Βοσνακίδης, Μπιταξής (85' Μπέρτζος), Τσαφταρίδης, Τσιάβος (59' Σαχσανίδης), Μάντζιος (72' Γεωργουδάκης), Νταουτάι (59' Μπένα), Νιτσάκης.

Φωτό: Γιάννης Κουτάλης.