Τετάρτη 2 Σεπτεμβρίου 2020

Φιλική νίκη η Κορωνίδα στο Αργος. Κέρδισε τον Παναργειακό 3-0.

Σε φιλικό αγώνα προετοιμασίας που έγινε στο Άργος η Κορωνίδα Κοιλάδας κέρδισε την
ομάδα του Παναργειακού με σκορ 3-0.
Το σκορ άνοιξε στο 15΄λεπτό όταν ο Ερέκι σούταρε έξω από την περιοχή ο Μποζιονέλος απέκρουσε εκπληκτικά και στην επαναφορά ο Καμπιώτης έγινε κάτοχος της μπάλας . Εκεί τον ανέτρεψαν οι αμυντικοί και το πέναλτι μετέτρεψε σε γκολ ο ίδιος ανοίγοντας το σκορ.
Στο 60΄λεπτό ο Σελλής ύστερα από κόρνερ του Σαμαρά με κεφαλιά έκανε το 0-2 .
Το σκορ έκλεισε στο 87΄λεπτό όταν ο Ιλσι Κάλα εκτέλεσε κόρνερ και ο Α.Οψιμούλης με κεφαλιά έκανε το 0-3.
Οι φιλοξενούμενοι έχασαν πολύ καλές ευκαιρίες με τον Καμπιώτη και τον Κιοσσέ όμως ο εκπληκτικός σήμερα τερματοφύλακας των γηπεδούχων Μποζιονέλος έκανε εκπληκτικές αποκρούσεις .
Κορωνίδα Κοιλάδας (Θ.Τσιρόπουλος) : Α.Κάλα, Λούζης, Σελλής, Παπασταύρου, Σαμαράς, Παπαιωάννου, Κιοσσές, Μέγας, Καμπιώτης , Ερέκι, Στ.Μπάζος.
Στο δεύτερο ημίχρονο αγωνίστηκαν οι : Αλευράς, Ι.Οψιμούλης, Α.Οψιμούλης, Κάλα Ιλσι, Κάλα Κλάιντι, Κ.Μπάζος , Μπιτζής, Ταραγκίνης, Καραγιάννης.

Δεν αγωνίστηκαν ο Αλεξανδρής και ο Διαμαντής λόγω επαγγελματικών υποχρεώσεων .
Επόμενο φιλικό για την Κορωνίδα είναι το Σάββατο 5 Σεπτεμβρίου στις 6:30 το απόγευμα στο Σπύρος Γιαλαμπίδης με αντι'ιπαλο την ομάδα του ιστορικού Φωστήρα,