Κυριακή 19 Ιανουαρίου 2020

Ποσειδώνας Διδύμων -Ηρακλής Καρυάς 5-1.

Ο Ποσειδώνας Διδύμων  πέτυχε άνετη νίκη απέναντι στον Ηρακλή Καρυάς με σκορ 5-1
. Χατ τρικ πέτυχε ο Κέλλης και από ένα ο Ανάργυρος Λαζάρου και ο Αντωνόπουλος.

Στο 3΄λεπτό ο Κέλλης με Κεφαλιά ύστερα από κόρνερ του Μπάρδη άνοιξε το σκορ για τον Ποσειδώνα .
Στο 8΄λεπτό ο Κέλλης με ανάποδο ψαλίδι στο δεύτερο δοκάρι έστειλε την μπάλα ελάχιστα άουτ .
Στο 11΄λεπτό κάθετη του Δημοβασίλη στον Κουτσούκο ο 16χρονος επιθετικός των φιλοξενούμενων δεν πρόλαβε να γίνει απειλητικός.
Στο 19΄λεπτό σέντρα του Μπροδήμα από δεξιά , κεφαλιά του Κέλλη η μπάλα δίπλα από το δεξί δοκάρι .
Στο 26΄λεπτό η άμυνα του Ποσειδώνα ολιγώρησε και ο Κουτσούκος με πλασέ έστειλε την μπάλα δίπλα από το δεξί δοκάρι .
Στο 31΄λεπτό κόρνερ του Μπροδήμα από δεξιά , η μπάλα στο δεύτερο δοκάρι στον Κέλλη ο οποίος με νέα κεφαλιά τροφοδότησε τον Αναργ.Λαζάρου ο οποίος με νέα κεφαλιά έκανε το 2-0.
Ένα λεπτό αργότερα ο Κουτσούκος με πλασέ μέσα από την περιοχή μείωσε το σκορ για τους φιλοξενούμενους.
Στο 38΄λεπτό σέντρα του Αντωνόπουλου από δεξιά κεφαλιά του Κέλλη μπλόκαρε ο Φατούρος .
Στο 45΄λεπτό απευθείας εκτέλεση φάουλ του Αναρ.Λαζάρου η μπάλα αποκρούστηκε από το δεξί δοκάρι του Φατούρου.
Στο 46΄λεπτό δυνατό αριστερό σουτ του Α.Οψιμούλη μέσα από την περιοχή η μπάλα έφυγε ελάχιστα δίπλα από το δεξί δοκάρι άουτ.
Στο 50΄λεπτό διαγώνια σέντρα του Μπροδήμα από δεξιά ,δυνατή κεφαλιά του Αντωνόπουλου από το ύψος της μεγάλης περιοχής η μπάλα έφυγε ελάχιστα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι .
Στο 52΄λεπτό απευθείας εκτέλεση φάουλ του Αντωνόπουλου μπλόκαρε ο Φατούρος.
Στο 53΄λεπτό γυριστό σουτ του Αντωνόπουλου μπλόκαρε στην αριστερή του γωνία ο Φατούρος.
Στο 60΄λεπτό ο Αντωνόπουλος με πλασέ μέσα από την περιοχή ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 3-1.
Στο 68΄λεπτό διαγώνια μπαλιά του Κέλλη δεξιά στον Μπροδήμα και αυτός με νέα μπαλιά βρήκε πάλι τον Κέλλη στο ύψος της μεγάλης περιοχής  και αυτός με δυνατό σουτ πάνω στην κίνηση έκανε το 4-1.
Στο 69΄λεπτό δυνατό σουτ του Μπροδήμα μέσα από την περιοχή έστειλε την μπάλα πάνω από τα δοκάρια άουτ.
Στο 80΄λεπτό ο Κέλλης με δυνατό σου μέσα από την περιοχή έκανε το τελικό 5-1.
Ποσειδώνας Διδύμων ( Βασίλης Οψιμούλης ) : Μαμουτάι, Μπροδήμας, ( 70΄Τρέσα), Μπάρδης,( 74΄ Α.Κονδύλης) , Ι.Οψιμούλης, Κωτσαράς, Αντ.Λαζάρου, Κέλλης, Αναρ. Λαζάρου, Σχοινάς, ( 18 λ.τρ Κοροντίνης), Αντωνόπουλος, Α.Οψιμούλης.