Τετάρτη 6 Νοεμβρίου 2019

Ο.Φ.Ηλιοκάστρου-Πορτοχελιακός 1-1.

Δεν έβγαλε νικητή το ντέρμπι της Ερμιονίδας για την Α2 Κατηγορία μεταξύ του
Ο.Φ.Ηλιοκάστρου και του Πορτοχελιακού που διεξήχθη την Κυριακή ( 03/11) στο γήπεδο του Ηλιοκάστρου.
Το σκορ άνοιξε για τους γηπεδούχους μόλις στο 10 λεπτό με πλασέ του Νικόδημου . Στο 18΄λεπτό ο Κατσάβελας με απευθείας εκτέλεση φάουλ έστειλε την μπάλα στην δεξιά συμβολή των δοκαριών του Πορτοχελιακού .
Στο 28΄λεπτό οι αριθμητικές ισορροπίες του αγώνα. άλλαξαν  καθώς σε μία φάση έξω από την περιοχή των γηπεδούχων η μπάλα χτύπησε στο χέρι του Φράγκου και ο διαιτητής τον απέβαλε.
Η ομάδα του Πορτοχελιακού ισοφάρισε στο 52΄λεπτό όταν ο Κουτσοποδιώτης με μπαλιά στην πλάτη της άμυνας των γηπεδούχων έβγαλε τον Λαζάρου απέναντι από τον Λαλούση και με πλασέ έκανε το 1-1.
Ο.Φ.Ηλιοκάστρου : Αν. Λαλούσης, Μέλσι, Τζανής, Φράγκος, Σαλογιάννης, Δαγρές , Κοξίδης, Κ.Λαλούσης, Νικεδήμας. Δορμπάρης, Κατσάβελας.
Πορτοχελιακός :Prapaj, Παππάς, Τσάνι, Μπινιάρης, Παπασταύρου, Λούμης, Ζέρια, Σαγκατέλωφ, Μπάρδης, Λαζάρου, Κουτσοποδιώτης.