Κυριακή 23 Δεκεμβρίου 2018

Αργοναύτης Νέας Κίου-Ποσειδώνας Διδύμων 3-3

«Χρυσό» βαθμό πήρε στην Νέα Κίο ο Ποσειδώνας Διδύμων από τον Αργοναύτη αφού
αναδείχτηκε  ισόπαλος με το Αγγλικό σκορ 3-3.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο ημίχρονο με 2-0 όμως οι ποδοσφαιριστές του Βασίλη Οψιμούλη στο δεύτερο ημίχρονο βρήκαν τα ψυχικά αποθέματα και κατάφεραν να ισοφαρίσουν.
Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 12΄λεπτό με κεφαλιά του Γατσάκου ύστερα από κόρνερ του Ευσταθίου.
Δέκα λεπτά ( 22΄)αργότερα ο Ευσταθίου με πλασέ έκανε το 2-0.
Στο 41΄λεπτό σουτ του Λυκομήτρου η μπάλα αποκρούστηκε από το δοκάρι του Μαμουτάι.
Στο 59΄λεπτό ο Δ.Προσύλης με πλασέ ύστερα από σέντρα του Αντωνόπουλου μείωσε για τον Ποσειδώνα Διδύμων.
Στο 63΄λεπτό ο Ευσταθίου με απευθείας εκτέλεση φάουλ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για να γίνει το 3-1.
Στο 75΄λεπτό ο Σ.Κονδύλης με πλασέ μέσα από την περιοχή μείωσε σε 3-2.
Το τελικό 3-3 έκανε ο Κέλλης στο 91΄λεπτό με απευθείας εκτέλεση φάουλ από 40 μέτρα έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.

Αργοναύτης Νέας Κίου : Ταραντίλης, Τζάνος, Ευσταθίου, Κασκαφέτος, Γατσάκος, Βασιλειάδης, Καστρίτης, Κλειούφης, Χαιμάνης (14’ Πούλος) Λυκομήτρος, Α.Δρυμούρας ( 88΄Σαραβάκος).
Ποσειδώνας Διδύμων ( Β.Οψιμούλης) : Μαμουτάι, Α.Κονδύλης, Μπάρδης, Μούγιος, Σ.Κονδύλης, Tresa, Κέλλης, Δ.Προσύλης, Αποστόλου, Αντωνόπουλος, Ε.Προσύλης ( 46΄Sallaku).