Δευτέρα 5 Νοεμβρίου 2018

Τσάμπα ήττα η Ερμιονίδα από τον Αμβρυσσέα Διστόμου με 1-0

Την ήττα με 1-0 γνώρισε η Ερμιονίδα από τον Αμβρυσσέα Διστόμου και σταμάτησε το
αήττητο που είχε για φετινή αγωνιστική περίοδο . Ο αγώνες δεν διεκδικεί δάφνες ποιότητας αφού είχε ελάχιστες φάσεις .
Στο 4΄λεπτό η πρώτη καλή φάση για τους γηπεδούχους όταν κεφαλιά του Δήμου ύστερα από σέντρα από δεξιά δεν ανησύχησε ο Αλευράς πού είχε τον έλεγχο της μπάλας
Στο 28΄λεπτό σουτ του Καλογιάννη ύστερα από μπαλιά του Γεωργακόπουλου η μπάλα έφυγε πάνω από τα δοκάρια του Ντουμάνη.
Αυτές ήταν και οι μοναδικές φάσεις του πρώτου ημιχρόνου.
Στο 62΄λεπτό σουτ του Δήμου από αριστερά η μπάλα έφυγε δίπλα από το αριστερό δοκάρι του Αλευρά.
Στο 72΄λεπτό κεφαλιά του Αντωνίου ύστερα από εκτέλεση φάουλ του Στάρις δεν αιφνιδίασε τον Αλευρά πού μπλόκαρε.
Στο 80΄λεπτό ο Κασαπίδης μετά από λάθος της άμυνας των γηπεδούχων σούταρε έξω από την περιοχή για να κτυπήσει η μπάλα στο αριστερό δοκάρι του Ντουμάνη , με τον αμυντικό της Ερμιονίδας να σουτάρει για δεύτερη φορά και ο Ζυγογιάννης να διώχνει σε κόρνερ. Το κόρνερ εκτέλεσε ο Σαμαράς και μπλόκαρε ο Ντουμάνης ο οποίος έκανε αμέσως το ελεύθερο , η μπάλα έφτασε στο ημικύκλιο της περιοχής και ο Δήμου ανάμεσα στούς αμυντικούς και τον  Αλευρά με κεφαλιά έκανε το 1-0 πού έμελλε να είναι και το τελικό σκορ.

ΑΜΒΡΥΣΣΕΑΣ ΔΙΣΤΟΜΟΥ (Αντώνης Δρακόπουλος): Ντουμάνης, Στασινόπουλος, Ζυγογιάννης, Στάρις, Καραλής (80’ Τοπάλι), Χαραλαμπίδης, Μανιδάκης (72’ Φωτόπουλος), Δήμου, Ιβάνοφ (57’ Βλάχος), Σένκα, Όλα (65’ Αντωνίου)
ΕΡΜΙΟΝΙΔΑ (Θ.Κολιτσιδάκης): Αλευράς- Τζιέρης, Βιρβίλης, Μπιμπισίδης, Σαμαράς- Παλαιοπάνος, Γεωργακόπουλος (62′ Τρέσα), Πούτση (70′ Κασαπίδης)- Τριμπόνιας, Μακρίδης, Καλογιάννης (82′ Σαλταπίδας).