Σάββατο 1 Σεπτεμβρίου 2018

Ενωση Λέρνας -Ενωση Ερμιονίδας 1-0 σε φιλικό αγώνα .

Σε φιλικό αγώνα πού έγινε στο γήπεδο Κιβερίου η Ένωση Ερμιονίδας γνώρισε την ήττα
με 1-0 από την Ένωση Λέρνας.
Ελάχιστες φάσεις και για τις δύο ομάδες αφού η κούραση από τις εντατικές προπονήσεις ήταν ο πρωταγωνιστής.
Με τρεις βασικές απουσίες παρατάχθηκε η ομάδα της Ερμιονίδας στον αγωνιστικό χώρο αφού έλειπαν λόγω τραυματισμών ο Τριμπόνιας και ο Σαμαράς ενώ ο Χρήστος Παλαιοπάνος υπεβλήθη σε εγχείρηση σκωληκοειδίτιδας

Το παιγνίδι ήταν μέτριο χωρίς πολλές φάσεις με την Ερμιονίδα να έχει την καλύτερη κυκλοφορία της μπάλας από το 15 μέχρι το τέλος του πρώτου ημιχρόνου. Μάλιστα θα μπορούσε να είχε ανοίξει το σκορ περίπου στο 30΄λεπτό όταν ο Βασιλέρης έκανε σέντρα σουτ και η μπάλα χτύπησε στο δοκάρι του Κατσαούνη.
Στο δεύτερο ημίχρονο και οι δύο προπονητές έκαναν πολλές αλλαγές για να δοκιμάσουν και τους υπόλοιπους  ποδοσφαιριστές.
Το γκολ πού έκρινε τον αγώνα πέτυχε στο 87΄λεπτό ο Μούγιος όταν ο Μπιμπισίδης έκανε λάθος γύρισμα στον Στεφανίδη , εκεί παρενεβλήθει ο Μούγιος και με πλασέ πάνω από τον τερματοφύλακα της Ερμιονίδας έκανε το 1-0.
Διαιτητής του αγώνα ο Βαγγέλης Μανούχος.

Ερμιονίδα ( Θ.Στάικος) : Αλευράς, Κασαπίδης, Βασιλέρης, Τζιέρης, Μπιμπισίδης, Κορνελάτος, Τρέσα, Πούτσης, Σκαρτσίλας, Αρβανιτάκης , Μακρίδης.

Στο δεύτερο αγωνίστηκαν οι : Kala, Στεφανίδης, Γεωργακόπουλος,Στεργίου, Καλογιάννης, Κόλεφ,  Βιρβίλης,  Ρόμπολας, Παύλου.