Δευτέρα 29 Μαΐου 2017

Αθλητικό Κέντρο "ADONIS" : Κατέκτησε τρία μετάλλια στους Πανελλήνιους αγώνες καράτε.

Ένα από τα παραδοσιακά και  πιο δυνατά
πρωταθλήματα του καράτε πραγματοποιήθηκε το διήμερο 27 και 28 Μάιου  στο αθλητικό κέντρο Ανω Λιοσίων με την συμμετοχή περίπου 700 αθλητών.
Οι κατηγορίες των αγώνων ήταν οι εξής :Κύπελλο εγχρώμων και μαύρων ζωνών. Παίδων-Κορασίδων, Εφήβων –Νεανίδων, Νέων Ανδρών-Νέων Γυναικών, Ανδρών, Γυναικών και Βετεράνων.

Στους αγώνες συμμετείχε και το αθλητικό κέντρο "ADONIS" με τρείς αθλητές από τους οποίους και οι τρείς ανέβηκαν στο βάθρο των νικητών.

Συγκεκριμένα οι αθλητές Πέτρος Προκοπίου, Γιώργος Προσύλης και Αλέξανδρος Τόκο κατέκτησαν το χάλκινο μετάλλιο στην κατηγορία τους.
Και οι τρείς αθλητές για αυτή την μεγάλη τους επιτυχία προετοιμαζόντουσαν περίπου ένα χρόνο με την προπονήτρια τους  Σενή Άντυ που με μόλις 2 χρόνια λειτουργίας της σχολής κατάφερε να προετοιμάσει κατάλληλα τους αθλητές σε θεωρητικό και  πρακτικό επίπεδο.
Πολλά μπράβο στους Αθλητές για την προσπάθεια της διάκριση τους και καλή συνέχεια στην ανοδική πορεία της Σχολής Καράτε Ερμιόνης και Κρανιδίου.