Δευτέρα 30 Ιανουαρίου 2017

Πορτοχελιακός-Κεραυνός Ιρίων 3-0 μετά από επεισοδιακό αγώνα.

Την νίκη με 3-0 πήρε ο Πορτοχελιακός ύστερα
από ένα επεισοδιακό αγώνα ο οποίος σημαδεύτηκε από 3 κόκκινες και 7 κίτρινες κάρτες.

Στο πρώτο ημίχρονο οι δύο ομάδες μπήκαν πολύ δυνατά στον αγωνιστικό χώρο με τους φιλοξενούμενους να έχουν παρατάξει μία πολύ σφικτή άμυνα.

Στο λεπτό κάθετη μπαλιά του Ι.Ζαραφωνίτη στον Αβραντά ο οποίος πλάσαρε και ενώ η μπάλα είχε πάρει κατεύθυνση προς τα δίχτυα πρόλαβαν την τελευταία στιγμή και έδιωξαν οι αμυντικοί σε κόρνερ.

Στο 30΄λεπτό πάσα του Σπ.Ζαραφωνίτη από δεξιά στον Κοξίδη αυτός πλάσαρε για να αποκρούσει σε κόρνερ ο Χριστόπουλος.

Στο 44΄λεπτό σέντρα του Σπ.Ζαραφωνίτη από δεξιά , κεφαλιά του Αβραντά απέκρουσε σε κόρνερ ο Χριστόπουλος.

Στο 60΄λεπτό οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ με ωραία ατομική ενέργεια και δυνατό σουτ του Σ.Ζαραφωνίτη .1-0.

Σε αυτό το χρονικό σημείο υπήρξαν πολλές διαμαρτυρίες από τους φιλοξενούμενους  ότι δεν τηρήθηκε το fair play σε προηγούμενη φάση . Στην φάση αυτή και ενώ ο σκόρερ πανηγύριζε το γκολ δέχτηκε επίθεση από τον Δημούλη και βρέθηκε στο έδαφος. Το αποτέλεσμα ήταν να δεχτεί κόκκινη κάρτα ο ποδοσφαιριστής των Ιρίων αλλά και ο Ι.Ευ. Ζαραφωνίτης.

Στο 72΄λεπτό ο Γιάννης Αβραντάς με σούτ μέσα  από την περιοχή ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 2-0.

Στο 82΄λεπτό ο Α.Στρίγκος είδε την δεύτερη κάρτα του διαιτητή Μαρινόπουλου για επικίνδυνο παιγνίδι .

Στο 89΄λεπτό ο Νίκος Λούμης με δυνατό σουτ μέσα από την περιοχή έκανε το τελικό 3-0. Είχε προηγηθεί μία εκπληκτική ενέργεια του Σπ.Ζαραφωνίτη από δεξιά και την κατάλληλη στιγμή έδωσε την μπαλιά στον σκόρερ.3-0.

Πορτοχελιακός : Χ.Λούμης, Στρίγκος, Μεμάλλι, Zerja, Ν.Λούμης, Μπέγκα, ( 86΄Κ.Κουτσοποδιώτης), Σπ.Ζαραφωνίτης ( 91΄Χρ.Κουτσοποδιώτης), Κοξίδης, Αβραντάς, ( 72΄Χάνος), Ι.Εμ.Ζαραφωνίτης, Ι.Ευ.Ζαραφωνίτης.

Κεραυνός Ιρίων : Χριστόπουλος, Στεφανόπουλος, Κατσαρός, ( 65΄Μ.Δρούζας), Δημούλης, Ι. Δρούζας, Αναγνωστόπουλος, Ρεβύθης, Δωρής, Λιαγκριδώνης, ( 77΄ Τζαηρανίδης), Πασπαλιάρης, Καρβουνιάρης.