Ερμιονίδα-Παναρκαδικός 1-1.

Η Φωτό είναι απο΄το Arcadia Sport.

Ισόπαλος με σκορ 1-1 έληξε ο αγώνας της Ερμιονίδας
με τον Παναρκαδικό για την 17η αγωνιστική της Γ΄Εθνικής.

Η Ερμιονίδα είχε την ατυχία να βρει απέναντί της ένα τερματοφύλακα ο οποίος πραγματικά έπιανε τα άπιαστα. Μόνο ο Τζιέρης κατάφερε να τον κερδίσει στην φάση της ισοφάρισης στο 89.

Στο 16΄λεπτό ο Παναγιώτου σούταρε από το ύψος της μεγάλης περιοχής για να αποκρούσει δύσκολα στην αριστερή του γωνία ο Καπετάνος και στην επαναφορά ο Αποστολίδης έστειλε την μπάλα ελάχιστα άουτ.

Στο 19΄λεπτό δυνατό σούτ του Παλαιοπάνου η μπάλα έφυγε ελάχιστα από το αριστερό «γάμα» του Καπετάνου.

Στο 34΄ λεπτό ο Καπετάνος με εκπληκτική απόκρουση στο «γάμα» έστειλε κόρνερ σούτ του Αποστολίδη.

Στο 42΄λεπτό δυνατό σουτ του Γκρόσιου η μπάλα έφυγε δίπλα από το αριστερό  δοκάρι του Πονηρού.

Στο 47΄λεπτό ο Καπετάνος μπλόκαρε γυριστή κεφαλιά του Τριμπόνια.

Στο 52΄ λεπτό ο νεοεισελθόν Κολιόπουλος εκμεταλλεύτηκε λάθος γύρισμα των παικτών στην άμυνα και με πλασέ άνοιξε το σκορ για τους φιλοξενούμενους, 0-1 .

Στο 67΄λεπτό απευθείας εκτέλεση φάουλ του Αποστολίδη η μπάλα λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Καπετάνου.

Στο 73΄λεπτό ο Πονηρός αποσόβησε σίγουρο γκολ σε πλασέ του Α.Σαλαπάτα μέσα από την περιοχή.

Στο 84΄λεπτό δυνατό σουτ του Γιουκούδη έδιωξε με εκπληκτική απόκρουση στο «γάμα» ο Πονηρός και στην επαναφορά ο Κολιόπουλος με νέο σούτ έστειλε την μπάλα άουτ.

Στο 85΄ λεπτό εκπληκτική απόκρουση του Καπετάνου με τα πόδια στην δεξιά του γωνία σε σούτ του Αποστολίδη.

Στο 89΄λεπτό ο Κιοσσές εκτέλεσε φάουλ από αριστερά  , ο Καπετάνος έδιωξε την μπάλα προς τα δεξιά και εκεί πετάχτηκε ο Τζιέρης με πλασέ κάνοντας το 1-1.

Στο 94΄λεπτό δυνατό σουτ του Αποστολίδη η μπάλα χτύπησε στην ρίζα της αριστερής δοκού και κατέληξε στην αγκαλιά του Καπετάνου.

Ερμιονίδα: ( Θανάσης Στάικος) : Πονηρός, Παναγιώτου (84'Σχοινάς), Σαμαράς, Τζιέρης, Νώτης, Κιοσές, Παλαιοπάνος, Παπαϊωάννου (76' Καραλής), Τριμπόνιας, Αποστολίδης, Σελμαναϊ (60' Τσόφλιος)

Παναρκαδικός ( Θανάσης Παπαζαφειρόπουλος) : : Καπετάνος, Πετρόπουλος, Γκρόσιος, Αρώνης, Δήμος, Κυριακόπουλος, Σταθουλόπουλος, Καναβέτας (46' Κολιόπουλος), Α. Σαλαπάτας.(75' Αρδάμης), , Π.Σαλαπάτας . (λ.τρ.30' Πούτσι),Γιουκούδης