Τετάρτη 21 Δεκεμβρίου 2016

Δεύτερος ο Σταμάτης Χατζησταύρου στο Platanopigi trail race 2016.

Την Κυριακή 18/12/2016, με αφετηρία και τερματισμό
την περιοχή Μέλια στο Μετόχι της Πάρνηθας το αγαπημένο βουνό των ορεινών δρομέων της Αττικής, έγινε ο  αγώνας ορεινού τρεξίματος με την ονομασία Platanopigi trail race 2016.

Περιλάμβανε τα πανέμορφα μονοπάτια της Πλατανοπηγής και του Αι-Γιώργη στην Πάρνηθα.
Υπήρχαν δυο διαδρομές μια 18 χιλιομέτρων και μια μικρότερη 10 χιλιομέτρων.
Από την Ερμιονίδα και την ομάδα των Summit Runners υπήρχε μία συμμετοχή στην διαδρομή των 18 χιλιομέτρων με τον Σταμάτη Χατζησταύρου ο οποίος τερμάτισε στην δεύτερη θέση στην κατηγορία του( Α1)  και στην έκτη θέση της γενικής κατάταξης  ανάμεσα σε 125  αθλητές με χρόνο 1:36:04.617. Στην πρώτη θέση τερμάτισε ο Γιώργος Διαλεκτός από την SALOMON HELLAS με χρόνο 1:20:01.413.
Τέλος στον αγώνα των 10 χιλιομέτρων έτρεξαν 93 αθλητές και στην πρώτη θέση τερμάτισε ο Γιώργος Σταμούλης με χρόνο  0:54:21.583