Κυριακή 18 Δεκεμβρίου 2016

Α.Ο. Κρανιδίου-Τήρωνας Αγ.Θεοδώρων 61-78

Με τον πιο χειρότερο τόπο έκλεισε τις
αγωνιστικές του υποχρεώσεις για το 2016 ο Α.Ο. Κρανιδίου αφού έχασε στο κλειστό της Ερμιόνης από τον Τήρωνα με σκορ 61-78.
Ο αγώνας ξεκίνησε πολύ καλά για τον ΑΟΚ με τις δύο ομάδες να εναλλάσσονται στο σκορ στο πρώτο δεκάλεπτο και το σκορ  να «κλείνει» με 17-18 υπέρ των φιλοξενούμενων. Στο δεύτερο δεκάλεπτο η απίστευτη ευστοχία των φιλοξενούμενων στα τρίποντα ( 4 στα 4) περίπου τέσσερα λεπτά πριν την λήξη του ανέβασαν την διαφορά στους δέκα πόντους ( 31-41) και τελικά το δεύτερο δεκάλεπτο να τελειώσει με 34-45. Η διαφορά αυτή παρέμεινε στο τρίτο δεκάλεπτο αν και σε κάποια στιγμή του αγώνα δύο συνεχόμενα τρίποντα του Κωνσταντίνου μείωσαν το σκορ στους έξι πόντους όμως και πάλι η φιλοξενούμενοι ανέβασαν τον δείκτη του σκορ στους δώδεκα  πόντους διαφορά ( 48-60) όπου ήταν και το αποτέλεσμα του τρίτου δεκάλεπτου. Στο ίδιο μοτίβο κύλησε και το τέταρτο δεκάλεπτο  με την διαφορά να ανεβαίνει στους +17  ( 61-78) όπου ήταν και το τελικό σκορ.

Δεκάλεπτα : 17-18 34-45 48-60 61-78