Α.Ο.Ξυλοκάστρου-Α.Ο. Κρανιδίου 61-56

Φωτό Αρχείου-Α.Ο.Κ-Λουτράκι
Για μια ακόμα αγωνιστική έμεινε μακριά από το
ροζ φύλλο αγώνα αν και έφτασε πολύ κοντά για να το κατακτήσει. .
Ο Α.Ο. Κρανιδίου  μπήκε πολύ δυνατά στον αγώνα και πήρε ένα μικρό προβάδισμα με 9-15 στο 7΄. Οι γηπεδούχοι από την πλευρά τους ήταν πολύ νωθροί  στο πρώτο δεκάλεπτο με το σκορ να είναι στο  11-20 και  τον Κοντογιάννη να έχει πετύχει  τους 11  από τους 20 πόντους του Κρανιδίου.
Στο δεύτερο δεκάλεπτο η ομάδα του Κρανιδίου χάρη σε δύο τρίποντα από τον νεαρό Καράι έδωσε αέρα 15 πόντων (11-26 στο 13). Από το σημείο αυτό οι γηπεδούχοι αφυπνίστηκαν και με ένα σερί 13-0 έκλεισαν το ημίχρονο με 29-29 .
Στο τρίτο δεκάλεπτο οι γηπεδούχοι ανέβασαν την απόδοση τους , πρόσεξαν την άμυνα τους και στο 28΄λεπτό είχαν πάρει έναν αέρα  οκτώ πόντων  ( 41-33 )   με τους παίκτες του Κρανιδίου να έχουν πετύχει μόλις ένα τρίποντο και μια βολή στο διάστημα αυτό. Από το σημείο αυτό και μέχρι το τέλος του τρίτου δεκάλεπτου οι φιλοξενούμενοι μείωσαν στο 44-39.
Στο τελευταίο δεκάλεπτο η διαφορά ανέβηκε και πάλι στους δέκα πόντους 53-43 στο 35΄ αλλά και πάλι οι παίκτες του Α.Ο.Κ. κατάφεραν να μειώσουν την διαφορά στους πέντε πόντους  για το τελικό 61-56.
Καλύτεροι του Α.Ο. Ξυλοκάστρου οι Στρούζας, Μπομπόκης και Σκούρας ενώ διακρίθηκε o Αδρακτάς με 11 ριμπάουντ (6 επιθετικά)

Για τον Α.Ο. Κρανιδίου  οι Κοντογιάννης και Προσίλης.

Τα δεκάλεπτα: 11-20, 29-29, 44-39, 61-56.
Α.Ο.Ξυλοκάστρου (Μάρκελλος): Ρήγας 3, Μπομπόκης 10, Βασιλάτος 8, Αδρακτάς 4, Γιασεράνης 6, Γιουρούκος 2, Σκούρας 11, Βαρβιτσιώτης, Γκιολής 4, Στρούζας 9, Πάγκαλος 4, Λαμπρόπουλος,

Α.Ο. Κρανιδίου  (Καπόγιαννης): Στρίγκος 9, Χασά 4, Καράι 9, Κωνσταντίνου 6, Προσίλης 9, Κοντογιάννης 18, Δημητρίου 1.