Σάββατο 3 Σεπτεμβρίου 2016

Οι φιλικοί αγώνες της Τετάρτης : Ποσειδώνας Διδύμων -Ερμιονίδα & Πορτοχελιακός-Τροιζηνιακός.

Δύο φιλικούς αγώνες  έγιναν την
Τετάρτη στα γήπεδα της Ερμιονίδας. Στα Δίδυμα ο τοπικός Ποσειδώνας υποδέχτηκε την Ενωση Ερμιονίδας και στο Πορτοχέλι ο τοπικός Πορτοχελιακός τον Τροιζηνιακό.

Ποσειδώνας Διδύμων-Ενωση Ερμιονίδας 1-3.

Στα Δίδυμα η Ενωση Ερμιονίδας δεν δυσκολεύτηκε να κερδίσει τον Ποσειδώνα με σκορ 1-3. Οι γηπεδούχοι ευτύχησαν να προηγηθούν στις αρχές του αγώνα με γκολ του Κέλλη. Λίγο πριν το φινάλε του ημιχρόνου ο Μπούρας με πέναλτι έφερε τον αγώνα στα ίσια. Στο δεύτερο ημίχρονο ο Σχοινάς και ο Αποστολίδης με δύο γκολ έκανα το τελικό 1-3.

Πορτοχελιακός-Τροιζηνιακός   2-3

Στο Πορτοχέλι ο Πορτοχελιακός ηττήθηκε από τον Τροιζηνιακό με σκορ 2-3. Οι γηπεδούχοι παρόλο πού τους χώριζε μία κατηγορία έδειξαν πολύ καλά στοιχεία , πάλεψαν τον αγώνα και θα μπορούσαν να είχαν πετύχει κάτι καλύτερο. Τα στοιχεία δείχνουν ότι θα είναι ένας υπολογίσιμος αντίπαλος για τις ομάδες της Α2. Ο Πέτρος Παπασττύρου έχει καταφέρει και έχει φτιάξει ένα σύνολο πού απαρτίζετε από ποδοσφαιριστές  16 και 17 χρονών. Τα γκολ για τον Πορτοχελιακό πέτυχαν ο Αβραντάς και ο Σπύρος Ζαραφωνίτης.