Τρίτη 30 Αυγούστου 2016

Ενωση Ερμιονίδας-Ενωση Λέρνας 2-1

Μετά από πολύ καλή εμφάνιση η
Ενωση Ερμιονίδας κέρδισε σε φιλικό πού έγινε την Κυριακή (28/8) το απόγευμα στο γήπεδο της Ερμιόνης την Ενωση Λέρνας με σκορ 2-1.
Το σκορ άνοιξε στο 71΄λεπτό με πλασέ του Μπότση ( υπό δοκιμή) ύστερα από σέντρα του Τριμπόνια από αριστερά. Δέκα λεπτά αργότερα ο Στάικος βρέθηκε μέσα στην αντίπαλη περιοχή και με πλασέ πάνω από το σώμα του Κατσιαούνη διπλασίασε τα τέρματα για τους γηπεδούχους. Στο 84΄λεπτό οι φιλοξενούμενοι μείωσαν με πλασέ του Ισούφη μέσα από την περιοχή. Οι γηπεδούχοι έχασαν την ευκαιρία να προηγηθούν στο σκορ στο 29΄λεπτό του πρώτου ημιχρόνου όταν ο Μπούρας κέρδισε πέναλτι από τους αμυντικούς, το εκτέλεσε ο ίδιος στέλνοντας την μπάλα άουτ.
Ένωση Ερμιονίδας Πονηρός, Τζιέρης, Δουρμούσης, Κορολής ( υπο δοκιμή), Σκεντεράι, Παλαιοπάνος, Μπόυρας, Σελμανάι, Μεντί Σχοινάς.
Στο δεύτερο ημίχρονο αγωνίστηκαν οι   Στάικος, Κιοσσές, Παπαιωάννου και τέσσερεις υπό δοκιμή ποδοσφαιριστές.

Ενωση Λέρνας  Κατσιαούνης, Ι.Διαμαντής, Γιάννος, Μπούνος, Παππάς, Α.Διαμαντής, Χατζησοφρωνίου, Αντωνιάδης, Μυριώτης, Κρεμμύδας , Καμπιώτης.

Στο δεύτερο ημίχρονο αγωνίστηκαν οι    Ισούφη, Λιαγκριδώνης, Αποστόλου, Νέζος, Κορομηλάς, Κατσίρης.