Δευτέρα 22 Αυγούστου 2016

Αρεσε η Ερμιονίδα στο Λέχαιο-Κέρδισε με 2-0 την Κόρινθο 2006

Σε φιλικό αγώνα πού έγινε στο γήπεδο
του Λέχαιου η Ένωση Ερμιονίδας κέρδισε την Κόρινθο 2006 ( ομάδα Κορινθίας) με σκορ 2-0.
Στο πρώτο ημίχρονο οι δύο ομάδες είχαν από μία καλή ευκαιρία , στο 39 λεπτό η Ένωση με τον Σελμανάι και οι γηπεδούχοι στο 45 λεπτό με τον Λελούδα. Στο δεύτερο ημίχρονο οι δύο προπονητές έκαναν πολλές αλλαγές
Οι γηπεδούχοι στο 79 λεπτό είχαν δοκάρι με τον Ρούπα. Το σκορ άνοιξε στο 85 λεπτό όταν ο Νώτης με κεφαλιά-κεραυνό ύστερα από κόρνερ του Αποστολίδη .Στο 90 λεπτό ο Σχοινάς με σουτ έστειλε την μπάλα στο δοκάρι του Αμπαδιωτάκη , όμως τρία λεπτά αργότερα ο ίδιος παίκτης με ωραία ενέργεια και σουτ μέσα από την περιοχή έκανε το τελικό 0-2.
KOPINΘOΣ 2006: Κεμάλαι, Σπέτσι, Φίλης, Στίλα, Βλάσσης, Καζάλωφ, Ρούπας , Πασαλίδης, Αράπογλου, Λελούδας, Δημητριάδης.
Στο δεύτερο ημίχρονο έπαιξαν οι Αμπαδιωτάκης, Λίλιος, Αναγνωστόπουλος, Ροθώνης, Τσουμάνης, Λέκκας, Κόκκας, Αδάμ, Βρενόζι.
Ενωση Ερμιονίδας  Πονηρός, Παναγιώτου, Παπαιωάννου, Δουρμούσης, Σαμαράς, Κιοσσές, Στάικος, Σκεντεράι, Μεντί, Σελμανάι, Αποστολίδης.
Στο δεύτερο ημίχρονο έπαιξαν :Διαμαντής, Τζιέρης, Μερτύρης, Σχοινάς, Νώτης, Μπούρας Τριμπόνιας και υπο δοκιμή ποδοσφαιριστής.