Κυριακή 17 Ιανουαρίου 2016

Ερμής Κιβερίου-Ο.Φ.Ηλιοκάστρου 4-1.

Την ήττα με 4-1 γνώρισε στην Λέρνα ο Ο.Φ.Η.από τον
Ερμή Κιβερίου με σκορ 4-1. Οι "μελανόλευκοι" αγωνίστηκαν με πολλά προβλήματα αφού χαρακτηριστικά αγωνίστηκαν χωρίς τους βασικούς τους τερματοφύλακες τον Σαλογιάννη και τον Μαμουτάι οι οποίοι έλλειπαν λόγω επαγγελματικών υποχρεώσεων. Επίσης σημαντικές απουσίες των  Μέλσι, Κατσάβελα, Κοροντίνη, Ντάκου, Οικονομόπουλου.

Στο 12 λεπτό ο Φλεβάρης με αριστερό δυνατό σουτ από το ύψος της μεγάλης περιοχής έστειλε την μπάλα στην αριστερή γωνία του Φράγκου  ανοίγοντας το σκορ.Στο.17΄  δυνατό σουτ από αριστερά του Παπασαράντου μπλόκαρε με διπλή προσπάθεια ο "μελανόλευκος" τερματοφύλακας.Στο 22΄ λεπτό ο Αδάμης με δυνατό σουτ μέσα από την μεγάλη περιοχή  έστειλε την μπάλα στην δεξιά γωνία του Φράγκου για να γίνει το 2-0.Στο 26΄ λεπτό μπαλιά του Φλεβάρη  στην πλάτη της άμυνας στον Βαρβουλέτο  πού σούταρε και έδιωξε δύσκολα σε κόρνερ ο Φράγκος.Στο 29΄ λεπτό δυνατό σουτ του Σ. Μπουγιούρα από το ύψος της περιοχής έστειλε την μπάλα δίπλα από το αριστερό δοκάρι του Κοζιώτη άουτ.Στο 33΄ λεπτό σέντρα του Βαρβουλέτου από δεξιά κεφαλιά-πάσα  του Αδάμη   στον Παπασαράντο πού σούταρε από πλάγια και ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 3-0.  Στο 40΄ λεπτό σέντρα του Κοξίδη από δεξιά  κεφαλιά του Δ.Μπουγιούρα  μπλόκαρε ο τερματοφύλακας του Ερμή.Στο 45΄ λεπτό ο Βαρβουλέτος ελίχθηκε ωραία έξω από την περιοχή σούταρε για να κτυπήσει η μπάλα στο δεξί δοκάρι του Φράγκου , η μπάλα έφτασε στον Καζά πού με νέο σουτ έστειλε την μπάλα δίπλα από την δεξιά συμβολή των δοκαριών  του Φράγκου άουτ.Στο 50΄ δυνατό σουτ του Φλεβάρη άουτ.Στο 55΄ κεφαλιά του Διαμαντή μέσα από την μικρή περιοχή μπλόκαρε ο Φράγκος.Στο 80΄ λεπτό ο Φλεβάρης με δυνατό σουτ από το ημικύκλιο της περιοχής ανέβασε τον δείκτη του σκορ σε 3-0 και παράλληλα ζευγάρωσε τα προσωπικά του γκολ στον αγώνα.Στο 85΄ λεπτό ο νεοαποκτηθείς Πλατανίτης είδε τον τερματοφύλακα των γηπεδούχων εκτός θέσης και με δυνατό ψηλοκρεμαστό σουτ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για να κάνει το τελικό 4-1.Στο 88΄λεπτό δυνατό σουτ του Παπασαράντου έξω από την περιοχή έδιωξε δύσκολα στην δεξιά του γωνία ο Φράγκος σε κόρνερ.Στο 90΄λεπτό δυνατό σουτ του Φλεβάρη έξω από την περιοχή έδιωξε δύσκολα ο Φράγκος.

Ερμής Κιβερίου: :Κοζιώτης  ( 73΄Π.Τσιούλος), Μπούνος, Κούγιας, Διαμαντής, Φίλης, Καζάς, Βαρβουλέτος,Αδάμης ( 46΄Λαγκριδώνης),  ,Φλεβάρης,  Παπασαράντος, .Topalli ( 46΄Γ.Τσιούλος)
Ο.Φ.Ηλιοκάστρου :  Φράγκος, Δ.Μπουγιούρας, Τζανής, Δεστές,Δαγρές, , Μιχάλης, Κοξίδης, Μερτύρης, Σ.Μπουγιούρας, Πλατανίτης, Μούγιος.