Κυριακή 20 Σεπτεμβρίου 2015

Παναχαική-Ερμιονίδα 2-0

Την 'ήττα με 2-0 γνώρισε η Ερμιονίδα στο γήπεδο της Αγυιάς σε φιλική αναμ΄τρηση μία εβομάδα πριν την έναρξη του νέου
πρωταθλήματος της Γ' Εθνικής.

1′ Σέντρα στο παιχνίδι
3′ Κόρνερ που εκτελεί ο Κοντοδήμος, κεφαλιά από τον Ρόκα από το ύψος της μικρής περιοχής η μπάλα περνάει άουτ
9′ κόρνερ του Πέδρο, κεφαλιά από τον Σιατραβάνη η μπάλα περνάει εκτός
20′ Χαμηλός ο ρυθμός στο παιχνίδι, η Παναχαϊκή προσπαθεί να απειλήσει αλλά βρίσκει μία συμπαγή άμυνα μπροστά της
21′ ΓΚΟΟΟΛΛΛ για την Παναχαϊκή, ο Στεργίδης με τρομερή ατομική ενέργεια αδειάζει τους αμυντικούς της Ερμιονίδας και με υποδειγματικό πλασέ γράφει το 1-0.
29′ Μίνι διακοπή για να δροσιστούν οι παίκτες των δύο ομάδων
34′ Καλή στιγμή για την Ερμιονίδα, αλλά ο Αθανασόπουλος είναι στη σωστή θέση και απομακρύνει
45′ Εξαιρετική επίθεση για τους «κοκκινόμαυρους», σεντράρει από αριστερά ο Κοντοδήμος, σουτ από τον Πέδρο η μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι
45′ ΗΜΙΧΡΟΝΟ
48′ Ο Χατζής βγάζει για τον Στεργίδη αυτός κάνει προσποίηση στον αμυντικό, δίνει για τον Τζίλας ο οποίος πλασάρει πάνω στον τερματοφύλακα.
51′ ΓΚΟΟΟΛΛΛ για την Παναχαϊκή, ο Πέδρο εκτελεί το κόρνερ ο Χατζής πιο ψηλά από όλους με κεφαλιά κάνει το 2-0
60′ Κλέβει ο Χούσα και βγάζει αντεπίθεση, ο Στεργίδης μπαίνει στην μεγάλη περιοχή και πλασάρει λίγο άουτ
67′ Ο Ντελέκος σουτ εντός περιοχής λίγο άουτ
82′ Ο Χατζής από καλή θέση θέλει να «κρεμάσει» τον τερματοφύλακα της Ερμιονίδας , η μπάλα περνάει εκτός.

Συνθέσεις:
Παναχαϊκή: Αθανασόπουλος, Παπανικολάου(46′ Χούσα), Ασίγκμπα(63′ Ιντζίδης), Κάργας(46′ Καρβουνιάρης), Κοντοδήμος(68′ Σ.Λαμπρόπουλος), Ρόκας(65′ Μουκίδης), Τρίγκας(46′ Χατζής), Σιατραβάνης(68′ Χαρτσιάς), Πέδρο(63′ Ντελέκος), Στεργίδης(65′ Μητρόπουλος), Κυβελίδης(46′ Τζίλας)

Ερμιονίδα: Πονηρός, Σκεντεράι, Κιόσσες, Σχοινάς, Τριμπόνιας, Σαμαράς, Παναγιωτίδης, Μαρίνης, Μιχαλάκης, Τριανταφύλλου, Γκιτζιάς
Στο δευτερο ημίχρονο αγωνίστηκαν  οι: Μουράτης, Διαμαντής, Τζιέρης, Πλαστουργός, Τσούνης , Παναγιώτου, Κόλλας, Παλαιοπάνος, Διαμαντής, Μπισμπίδης, Λούμης, Νταμαρλής, Στάικος