Τρίτη 24 Φεβρουαρίου 2015

ΗΡΑΚΛΗΣ ΕΡΜΙΟΝΙΔΑΣ ( ΤΖΟΥΝΤΟ) : ΕΝΑ ΧΡΥΣΟ ΚΑΙ ΤΕΣΣΕΡΑ ΧΑΛΚΙΝΑ ΜΕΤΑΛΛΙΑ ΣΤΟ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΕΦΗΒΩΒ-ΝΕΑΝΙΔΩΝ ( ΦΩΤΟΡΕΠΟΡΤΑΖ)

Παρουσία του Τζούλιου Συναδινού, συμβούλου του Υφυπουργού Αθλητισμού Σταύρου Κοντονή αλλά και του
Ιωάννη Δρίβα, υπεύθυνου τομέα αθλητισμού ΣΥΡΙΖΑ, πραγματοποιήθηκαν στις 21 και 22/2 στο Ολυμπιακό Κέντρο Άνω Λιοσίων τα πανελλήνια πρωταθλήματα εφήβων/νεανίδων και παίδων/κορασίδων Β`. Ο κ. Συναδινός είχε πολύωρη συζήτηση με τον πρόεδρο της ΕΟ Τζούντο, Γιάννη Καφενταράκη, αλλά και τον εθνικό προπονητή, Νίκο Ηλιάδη, σχετικά με το «παρών» αλλά και το μέλλον του ελληνικού τζούντο αλλά και την κρίσιμη καμπή στην οποία βρίσκεται ο ελληνικός αθλητισμός σχεδόν 1.5 χρόνο πριν από τους Ολυμπιακούς Αγώνες του Ρίο ντε Τζανέιρο.

Στο αγωνιστικό κομμάτι οι τζουντόκα του Ηρακλή Ερμιονίδας κατέκτησαν  ένα χρυσό και τέσσερα χάλκινα μετάλλια.

Συγκεκριμένα η  Παναγιώτα Καισοπούλου στα 48 κιλά των Κορασίδων Α  πήρε την πρώτη θέση και το χρυσό μετάλλιο και στην ίδια κατηγορία η Μαρκέλλα  Πίλιουρη πήρε την Τρίτη θέση και το χάλκινο μετάλλιο.

Στην κατηγορία ΠΑΙΔΕΣ Α  και στα +73 κιλά ο Εμμανουήλ Τζανής πήρε επίσης  την Τρίτη θέση. Το χάλκινο μετάλλιο επίσης κατέκτησε ο Δημήτρης Καισόπουλος στην κατηγορία των εφήβων και στα -55 κιλά  όπως επίσης και η Ραφαέλλα Κεσσέ στην κατηγορία Νεανίδες Β και στα -42 κιλά.

Η επόμενη συνάντηση για τους Τζουντόκα της Ερμιονίδας θα είναι στους Βαλκανικούς αγώνες και στο ILIADIS CUP