Παρασκευή 26 Δεκεμβρίου 2014

ΟΙΑΚΑΣ ΝΑΥΠΛΙΟΥ-Α.Ο.ΕΡΜΙΟΝΗΣ 82-71 ( ΦΩΤΟΡΕΠΟΡΤΑΖ)

Την ήττα με 82-71 γνώρισε το Σάββατο στο Ναύπλιο από τον Οίακα ο Α.Ο.Ερμιόνης. Η διαφορά πού έκρινε και τον
αγώνα υπέρ των γηπεδούχων δημιουργήθηκε στο δεύτερο δεκάλεπτο με το 23-7. Στο δεύτερο ημίχρονο ο Α.Ο.Ερμιόνης ισορόπισε τον αγώνα και πήγαινε πόντο -πόντο ειδικά στο τρίτο δεκάλεπτο. Στο τελευταίο δεκάλεπτο πίεσε και πήρε μία διαφορά 12 πόντων όμως δεν ήταν αρκετή για να πέρει το δέκατο ρόζ φύλλο αγώνα.

23-16 23-7 (46-23) 17-17 19-31 (82-71)

Διαιτητές του Αγώνα : Ρίζος – Πετρόπουλος

Οιαξ Ναυπλίου (Κοκκάλας- Μπούκουρας)  Τούμπας,Λιακόπουλος 5(1),Τσουλφίδης,Στατεράς 7,Αναγνωστόπουλος,Κατσαλούλης 2,Παπασαράντος 18(4),Μπακάλης 5(1),Μπιτζής 28(3),Μπουρτσουκλής 14,Καζάς 1,Παπαμήτρου.
Α.Ο.Ερμιόνης (Καράμπελας Ι.-Σκορδής Ι.)  Πλατανίτης,Αγγελής,Θωμάς 1,Μαναριώτης 12,Γκολέμης 12(2),Καράμπαμπας 18(3),Δεβελέκος 10,Γανώσης,Ευστρατίου 11,Σαλογιάννης, Γιαννακόπουλος 7(1),Ευστρατίου.

Επόμενος αγώνας για τον Α.Ο.Ερμιόνης είναι το Σάββατο 3 Ιανουαρίου με το Ναύπλιο 2010 στο κλειστό της Ερμιόνης όπου μέ νίκη στέφετε και πρωταθλητής χειμώνα.Ο αγώνας θα αρχίσει στις 5.