Κυριακή 21 Δεκεμβρίου 2014

ΕΡΜΙΟΝΙΔΑ-ΚΑΛΛΙΘΕΑ 1-1

Ισόπαλοι με σκορ 1-1αναδείχτηκαν η Ερμιονίδα και η Καλλιθέα στα πλαίσια της δέκατης αγωνιστικής στην football league.
Η ομάδα της Ερμιονίδας
ήταν καλύτερη στο πρώτο ημίχρονο όπου και ευτύχησε να προηγηθεί στο σκορ με γκολ του Παβίσεβιτς.
 Στο δεύτερο ημίχρονο  οι φιλοξενούμενοι ήταν καλύτεροι και έχασαν μία καλή ευκαιρία να ισοφαρίσουν στο 52 με τον Αρναρέλη. Τελικά τα κατάφεραν στο 71΄λεπτό με σουτ του Τσώνη.
Γενικά το αποτέλεσμα κρίνετε δίκαιο.
Το φίλμ
Στο 10’ λεπτό ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛ  για την Ερμιονίδα όταν σέντρα του Μουσταφίδη από δεξιά η μπάλα έφτασε στον Παβίσεβιτς που με πλασέ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Κατσούλη ανοίγοντας το σκορ.
Στο 13’ λεπτό οι φιλοξενούμενοι κέρδισαν φάουλ στο ημικύκλιο της περιοχής. Το εκτέλεσε ο Μασάδο στέλνοντας την μπάλα ελάχιστα έξω από το δεξί δοκάρι του Πονηρού.
Στο 43’ λεπτό ο Ομο εκτέλεσε φάουλ έξω από την περιοχή και η μπάλα αφού κτύπησε στο τείχος έφυγε ελάχιστα από την δεξιά συμβολή του Κατσούλη.
Στο 51΄λεπτό δυνατό σουτ του Μασάδο άουτ.
Στο 52΄λεπτό σέντρα του Ταίπρα από δεξιά κεφαλιά του Αρναρέλη η μπάλα έφυγε πάνω από τα δοκάρια του Πονηρού.
Στο 60’ λεπτό δυνατό σουτ του Κιοσσέ απέκρουσε δύσκολα στην αριστερή του γωνία ο Κατσούλης.
Στο 71’ λεπτό ΓΚΟΛ για την Καλλιθέα με γυριστό σουτ του Τσώνη μέσα από την περιοχή.
Στο 84’ λεπτό σέντρα σούτ του Σαμαρά η μπάλα λίγο έξω από την αριστερή συμβολή των δοκαριών του Κατσούλη.

ΕΡΜΙΟΝΙΔΑ (Ρομπέρτο Μπολάνο): Πονηρός, Μουσταφίδης, Ιασωνίδης, Κολόκας, Σαμαράς, Κιοσές, Ταπέ (78' Σχοινάς), Συμελίδης (58' Στάικος), Παβίσεβιτς, Όμο, Βλαχόπουλος (63' λ.τρ. Παπανικολάου).
ΚΑΛΛΙΘΕΑ (Νίκος Παντέλης): Κατσούλης, Λεβέντης, Παγώνης, Τσώνης, Πίκολο, Μπριλάκης (69' Κατσικογιάννης), Μιχαλόπουλος, Μπέλης (46' Τσίπρας), Μασάδο (86' Αριανούτσος), Αρναρέλης, Ρουσάκης.