Κυριακή 9 Νοεμβρίου 2014

Γ ΕΘΝΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΑΝΔΡΩΝ 2014-2015 (1ος ΟΜΙΛΟΣ)- ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΤΗΣ 5ης ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ

Η Νίκη Αμαρουσίου συνάντησε μεν δυσκολίες για 30 λεπτά στο Κρανίδι, κάμπτοντας εύκολα ωστόσο, στο φινάλε, την αντίσταση της τοπικής ομάδας και κερδίζοντάς την με 50-64. Οι παίκτες του Γκόφα κατάφεραν να πάρουν προβάδισμα μόλις στο ημίχρονο (29-31), ενώ μετά, παρά το γεγονός ότι προηγήθηκαν με 8 πόντους διαφορά (31-39 στο 25'), οι γηπεδούχοι ανέτρεψαν τα δεδομένα και πέρασαν μπροστά στο 30' με 46-43. Στο τέλος, όμως, με άμυνα που "τσάκιζε κόκκαλα", οι φιλοξενούμενοι... επέτρεψαν στους αντιπάλους τους να σκοράρουν μόλις 4 πόντους, πετυχαίνοντας παράλληλα 21 και πανηγυρίζοντας για τρίτη φορά φέτος. - See more at: http://www.basketblog.gr/index.php?option=com_content&view=article&id=134611:-5-1-&catid=5:c-ethniki&Itemid=16#sthash.3lLIv43J.dpuf

Η Νίκη Αμαρουσίου συνάντησε μεν δυσκολίες για 30 λεπτά στο Κρανίδι, κάμπτοντας εύκολα ωστόσο, στο φινάλε, την αντίσταση της τοπικής ομάδας και κερδίζοντάς την με 50-64. Οι παίκτες του Γκόφα κατάφεραν να πάρουν προβάδισμα μόλις στο ημίχρονο (29-31), ενώ μετά, παρά το γεγονός ότι προηγήθηκαν με 8 πόντους διαφορά (31-39 στο 25'), οι γηπεδούχοι ανέτρεψαν τα
δεδομένα και πέρασαν μπροστά στο 30' με 46-43. Στο τέλος, όμως, με άμυνα που "τσάκιζε κόκκαλα", οι φιλοξενούμενοι... επέτρεψαν στους αντιπάλους τους να σκοράρουν μόλις 4 πόντους, πετυχαίνοντας παράλληλα 21 και πανηγυρίζοντας για τρίτη φορά φέτος.