Τετάρτη 12 Μαρτίου 2014

Α.Π.Ο.ΜΕΘΑΝΑ -Α.Ο.ΚΡΑΝΙΔΙΟΥ 65-70

Μεγάλη νίκη μέσα στην Κόρινθο πέτυχε ο Αθλητικός Όμιλος Κρανιδίου απέναντι στην ομάδα των Μεθάνων με 65-70 τρεις αγωνιστικές πριν το
φινάλε του πρωταθλήματος της Α1 κατηγορίας της ΕΣΚΑΚ και βρίσκεται ένα βήμα πιο κοντά στην κατάκτηση του πρωταθλήματος Αξίζει να σημειωθεί ότι την ομάδα του Α.Ο.Κρανιδίου ακολούθησαν και πολλοί φίλαθλοι σε αυτοί την μεγάλη προσπάθεια
 Η ομάδα των Μεθάνων αγωνίστηκε δυναμικά στην επίθεση και αντιστάθηκε αμυντικά στην πίεση της ομάδας μας, καταφέρνοντας να κρατάει χαμηλά τη διαφορά μας, αλλά   και σε κάποια σημεία του αγώνα να  προηγηθεί.

Το α' δεκάλεπτο έληξε 17-17, το β' δεκάλεπτο 13-18 (α' ημίχρονο 30-35), το γ' δεκάλεπτο 18-11 και το δ' δεκάλεπτο 17-24 με τελικό αποτέλεσμα 65-70.

Τους πόντους ττου Α.Ο.Κρανιδίου  σημείωσαν οι εξής:

Θωμάς Γιώργος: 11 Καπόγιαννης Μάκης: 2 Μέξης Δημήτρης: 3 (1) Κοντογιάννης Γιάννης: 21 (2) Ευστρατίου Πέτρος: 17 Πουλής Γιάννης: 16

Διαιτητές του αγώνα ο κ.Καραλής και ο κ.Σταματόπουλος.