Τετάρτη 26 Φεβρουαρίου 2014

ΚΥΠΕΛΛΟΥΧΟΣ ΑΡΓΟΛΙΔΑΣ Ο ΕΡΜΗΣ ΚΙΒΕΡΙΟΥ- ΚΕΡΔΙΣΕ ΣΤΑ ΠΈΝΑΛΤΙ ΤΗΝ ΚΟΡΩΝΙΔΑ ΚΟΙΛΑΔΑΣ ΜΕ 3-1

Με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Παναγιώτη Κοζιώτη ο Ερμής Κιβερίου αναδείχτηκε κυπελλούχος Αργολίδας 2013-2014. Ο 27χρονος πορτιέρη του Κιβερίου απέκρουσε τρία πέναλτι και έδωσε το στέμμα στην ομάδα του
Οι φάσεις του αγώνα

2' O Δρούλιας εκτέλεσε κόρνερ από δεξιά κεφαλιά του Καζά μέσα από την περιοχή απέκρουσε δύσκολα ο Ι.Αποστόλου
11' ΓΚΟΛ για την Κορωνίδα Κοιλάδας  με σουτ του Νέτζα μέσα από την περιοχή  ύστερα από ωραία μπαλιά του Κούση
20' Ασίστ του Καλυβόπουλου στον Βαρβουλέτο μέσα στην περιοχή όμως την τελευταία στιγμή πρόλαβε ο Αποστόλου και απέκρουσε στα πόδια του επιθετικού του Κιβερίου .
23' λεπτό ο Μέγας βγήκε τετ α τετ με τον Κοζιώτη πού απέκρουσε δύσκολα σε κόρνερ. Το κόρνερ εκτελέστηκε από δεξιά η μπάλα έφτασε στον Αντωνόπουλο πού σούταρε άουτ.
32' λεπτό ΓΚΟΛ για το Κιβέρι με τον Φίλη όταν εκτελέστηκε κόρνερ από αριστερά η μπάλα έφτασε στον Φίλη και αυτός με πλασέ ισοφάρισε
41' λεπτό ολοκάθαρο φάουλ έξω από την περιοχή των αμυντικών του Κιβερίου πάνω στο Cojocaru ο Ρατσιάτος είπε " παίζετε"
42' λεπτό  ο Α.Αποστόλου έκανε φάουλ έξω από την περιοχή πάνω στο Δημακό και ο διαιτητής του έδειξε την κίτρινη κάρτα. Ένα φάουλ πού πέρασε ανεκμετάλλευτο για τους Κιβεριώτες.
51' λεπτό επικίνδυνο σουτ του Δημακού από δεξιά απέκρουσε δύσκολα ο Ι. Αποστόλου σε κόρνερ
55' λεπτό σέντρα του Δημακού από δεξιά κεφαλιά ο Σαρρής η μπάλα άουτ
61' λεπτό ωραία εναλλαγή της μπάλας Κούση -Νετζα μέσα στην περιοχή σουτ του Κούση απέκρουσε δύσκολα ο Κοσιώτης
73' λεπτό η Κορωνίδα Κοιλάδας κάνει την πρώτη αλλαγή με τον Γ. Γιαννακόπουλο στην θέση του Κούση
91' λεπτό κεφαλιά του Σαρρή από πλεονεκτική θέση απέκρουσε σωτήρια ο Αποστόλου
2' λεπτό παράτασης σούτ του Μέγα η μπάλα πάνω από τα δοκάρια του Κοζιώτη
3' λεπτό παράτασης σουτ του Σαρρή η μπάλα άουτ
Στο τελευταίο λεπτό της συνάντησης μεγάλη ευκαιρία για το Κιβέρι όταν ο Καλυβόπουλος βγήκε τετ α τετ με τον Αποστόλου και πλάσαρε άουτ.