Σάββατο 13 Απριλίου 2013

ΦΩΣΤΗΡΑΣ- ΕΝΩΣΗ ΕΡΜΙΟΝΙΔΑΣ 1-2

Σε φιλικό αγώνα πού έγινε σήμερα στον Ταύρο η Ένωση Ερμιονίδας κέρδισε τον ............
Φωστήρα με σκορ 2-1. Με την έναρξη του αγώνα η Ένωση πήρε τα ηνία και έχασε δύο τρείς καλές ευκαιρίες. Σε μπαλιά του Δήμα στην πλάτη της άμυνας του Φωστήρα εκεί πετάχτηκε ο Στάϊκος και με πλασέ άνοιξε το σκορ. Στο ίδιο μοτίβο και το δεύτερο ημίχρονο με την Ένωση να αιφνιδιάζει όταν  ο Σαμαράς εκτέλεσε φάουλ έξω από την περιοχή ο τερματοφύλακας των γηπεδούχων έκανε λάθος εκτίμηση και η μπάλα κατέληξε στα δίχτυα για να γίνει το 0-2. Η ομάδα του Φωστήρα το μόνο πού κατάφερε ήταν να μειώσει σε 1-2. Με την Ένωση Ερμιονίδας αγωνίστηκαν  στο πρώτο ημίχρονο ο Τζιέρης και ο Σχοινάς από την Ερμιονίδα 2012 και στο δεύτερο ο Δημήτρης Σπανός χρησειμοποίησε στο τελευταίο τέταρτο του αγώνα τον  Βασίλη Δημαράκη τον Λαζάρου και τον Σκεντεράι.