Δευτέρα 28 Ιανουαρίου 2013

ΑΝΕΤΗ ΕΠΙΚΡΑΤΗΣΗ ΤΗΣ ΚΟΡΩΝΙΔΑΣ ΚΟΙΛΑΔΑΣ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΝΕΑ ΚΙΟ ΕΠΙ ΤΟΥ ΑΡΓΟΝΑΥΤΗ

Άνετη επικράτηση της Κορωνίδας Κοιλάδας Την  Κυριακή το απόγευμα  μέσα στην Νέα Κίο επί του τοπικού Αργοναύτη με σκορ 3-1. Με τους φιλοξενούμενους αγωνίστηκε
και το νέο μεταγραφικό απόκτημα ο Παναγιώτης Δρούλιας.

Το σκορ άνοιξε στο 29 λεπτό με τον Mario Cojocaru στο 29 λεπτό με σουτ για να διπλασιάσει τα τέρματα της Κορωνίδας ο De Freitas με την λήξη του ημιχρόνου. Στο 48 ο πρώτος σκόρερ της Α1 Αργολίδας  Δημήτρης Κούσης φρόντισε να κρατήσει την πρωτιά στον πίνακα  των σκόρερ πετυχαίνοντας το 13ο τέρμα του κάνοντας το 0-3. Οι γηπεδούχοι το μόνο πού κατάφεραν ήταν να μειώσουν με τον Βασίλη Δρυμούρα στο 63 λεπτό.

Διαιτητής ήταν ο Παύλος Τσιτουρίδης

ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ ΝΕΑΣ ΚΙΟΥ  : Κόντος, Κωνσταντέλος, Ευσταθίου,( 41 Κυριαζής),  Κάπλατζης Χρ, Γατσάκος, Παπασταύρου, ( 60 Κάπλατζης Κ.)  Στρούμπος, Λιάκος, Βόγκλης, Δριμούρας, Κουριώτης.( 46 Καλογερόπουλος)

ΚΟΡΩΝΙΔΑ ΚΟΙΛΑΔΑΣ : Αποστόλου, Κωτσαράς, Slavov, Δώρας, Τσιρτσίκος, ( 89 Φράγκου ) Μέγας, Σαγκατέλωφ, Cojocaru, Κούσης, De Freitas , Δρούλιας.