Δευτέρα 28 Ιανουαρίου 2013

Α.Ο.ΚΡΑΝΙΔΙΟΥ- ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΕΙΡΑΙΩΣ 68-72

Την ήττα με 68-72 γνώρισε την Κυριακή το απόγευμα στο γεμάτο από φιλάθλους κλειστό της Ερμιόνης ο Α.Ο. Κρανιδίου από τον
Εθνικό Πειραιώς.  Ο Α.Ο.Κ  ξεκίνησε δυνατά τον αγώνα  κλείνοντας το πρώτο δεκάλεπτο  με μία διαφορά πέντε πόντων,  25-20.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο οι γηπεδούχοι με πολύ μεγάλη ευστοχία και εκμεταλλευόμενοι τα λάθη της άμυνας των φιλοξενούμενων άνοιξαν την ψαλίδα του σκορ και έκλεισαν το πρώτο ημίχρονο με διαφορά 14 πόντων 44-30.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Εθνικός μπήκε με άλλο αέρα και με αντεπίθεση διαρκείας κατάφερε και ισοφάρισε την διαφορά με το τέλος του τρίτου δεκαλέπτου  55-55.

Με την έναρξη του τέταρτου δεκάλεπτου οι φιλοξενούμενοι πήραν μία διαφορά 4-5 πόντων η οποία έμεινε ως το τέλος.

Σύμφωνα με πληροφορίες οι φιλοξενούμενοι έχουν παράπονα από την διαιτησία των Σοφιανόπουλου και Κρεστανίτη με αποκορύφωμα την τεχνική ποινή στον Κορακίτη -χωρίς λόγο- ένα λεπτό πριν τη λήξη όπως αναφέρουν .

Τα δεκάλεπτα: 25-20, 44-30, 55-55, 68-72.

ΚΡΑΝΙΔΙ (Καλαϊτζάκης): Θωμάς 11 (1), Καπόγιαννης 8 (2), Μίζης, Ευστρατίου Παν. 17, Πουλής 2, Ευστρατίου Πετ. 4, Προσίλης 11 (2), Κοντογιάννης 15 (1)

ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΕΙΡΑΙΩΣ (Αναγνωστόπουλος): Τραφαλής 6, Φιλίππου 3 (1), Δρακόπουλος 18 (5), Παπαδημητρίου 13 (3), Φούκος, Γιανναλέτσος 4, Φωτόπουλος 12 (1), Καρυπίδης, Βαμβακάρης, Κορακίτης 12 (1), Τάγαρης 4.