Δευτέρα 14 Ιανουαρίου 2013

Α.Ο.ΑΓΡΙΝΙΟΥ-Α.Ο.ΚΡΑΝΙΔΙΟΥ 77-47

Με το δεξί ξεκίνησε ο ΑΟ Αγρινίου στο 2013 αφού επιβλήθηκε άνετα με 77-47 του ΑΟ Κρανιδίου, πετυχαίνοντας την πέμπτη και την πιο άνετη νίκη του στο φετινό πρωτάθλημα.
Ο ΑΟ Αγρινίου εμφανίστηκε πολύ ανεβασμένος μετά τη διακοπή του πρωταθλήματος και με όπλο του την πολύ καλή άμυνα κατάφερε να πάρει γρήγορα προβάδισμα στο σκορ και έτσι το ημίχρονο έκλεισε με τον ΑΟ Αγρινίου να προηγείται με 17 πόντους διαφορά. Ουσιαστικά μόνο στο πρώτο δεκάλπετο υπήρχε ματς, από εκεί και ύστερα ο ΑΟΑ ξεδίπλωσε τις επιθετικές του αρετές ανεβάζοντας συνεχώς τη διαφορά. Το δεύτερτο ημίχρονο ήταν ουσιαστικά παράσταση για ένα ρόλο με τους παίχτες του Γ. Διαμαντάκου να σταμάτανε όταν το κοντέρ έγραψε 30 πόντους (77-47).
ΑΟ Αγρινίου – Κρανίδι 77-47
Διαιτητές: Καμήτσος – Κωνσταντινίδου.
Τα δεκάλεπτα: 17-13, 40-23, 54-31, 77-47.
ΑΓΡΙΝΙΟ (Διαμαντάκος): Σωτηρόπουλος, Καραμπέτσας, Κουβέλης, Καλαπανίδας, Σταυρόπουλος 6, Μπαρούχας 17 (4), Ντόβας 9 (1), Μανδαλάκης 16 (2), Γεωργούλας 11, Λαμπρόπουλος Β. 6, Μπάλλας 12.
ΚΡΑΝΙΔΙ (Καλαϊτζάκης): Θωμάς 2, Γιαννακόπουλος 2, Καπογιάννης 3, Μίζης 2, Ευστρατίου Παν. 23, Πουλής 4, Ευστρατίου Πετ., Προσίλης 3 (1), Κοντογιάννης 8.