Δευτέρα 21 Ιανουαρίου 2013

Ο.Φ.ΗΛΙΟΚΑΣΤΡΟΥ-ΣΑΡΩΝΑΣ 3-1

Την νίκη με 3-1 πήρε ο Ο.Φ. Ηλιοκάστρου απέναντι στον Σάρωνα με σκορ 3-1.
Η ομάδα του Ο.Φ.Η είχε την ατυχία να χάσει νωρίς λόγω τραυματισμού τον Σταμάτη Κοροντίνη στο 15 λεπτό ο οποίος είναι ένα αξιόπιστο εργαλείο στην επίθεση αλλά και εμφανείς η απουσία του Γιώργου  Φράγκου στον νευραλγικό χώρο του κέντρου.

Αναλυτικά

Η ομάδα του Σάρωνα έκανε το λάθος να προηγηθεί στο .σκορ  με απευθείας κτύπημα φάουλ του Γκούμα  πού έστειλε την μπάλα στην αριστερή γωνία του Καλλίνη. Από το λεπτό αυτό και μετά η ομάδα του Ηλιοκάστρου πήρε τα ηνία του αγώνα και έκλεισε τον Σάρωνα στα καρέ του Και έτσι η ισοφάριση δεν άργησε να έρθει .Το 1-1 έγινε  με  δυνατό αριστερό σουτ από τον Βασίλη Μέλλο ύστερα από εκτέλεση κόρνερ του Τάσσου. Το 2-1 έγινε  όταν ο Μιχαήλ έβγαλε σέντρα από αριστερά στην περιοχή του Σάρωνα εκεί βρέθηκε ο Ανδρέας Δαγρές και με πλασέ έδωσε το προβάδισμα στην ομάδα του Σωτήρη Μπουγιούρα.Το τρίτο γκολ ήρθε από μία ωραία ενέργεια από τον Μιχαήλ οποίος μπήκε από αριστερά σούταρε και έκανε το 3-1.