Κυριακή 23 Δεκεμβρίου 2012

ΠΑΡΝΑΣΣΟΣ-ΠΟΡΤΟΧΕΛΙΑΚΟΣ 6-0

Καταιγιστικός ο Παρνασσός πήρε στο… διάβα του τον Πορτοχελιακό και τον σάρωσε 6-0,δείχνοντας έτσι πως πλέον θα παλέψει γερά για να παραμείνει στη νέα
Γ Εθνική της νέας ποδοσφαιρικής περιόδου. Τρία γκολ πέτυχε ο Καλλέργης και από ένα οι Μίχας‚ Καράϊ‚ Μαρτιναίος.
Η ομάδα της Αράχοβας πέραν των έξη γκολ που πέτυχε πραγματοποίησε και φοβερή εμφάνιση πιστοποιώντας ότι έχει τις δυνατότητες να πετύχει την μεγάλη υπέρβαση.
Ειδικά στο α’ μέρος οι γηπεδούχοι ήταν «χάρμα ιδέσθαι» και δεν άφησαν κανένα περιθώριο αντίδρασης στους φιλοξενούμενους να σκεφθούν ότι κάτι θα μπορούσαν να κάνουν. Μάλιστα η ομάδα του Νίκου Γεωργακόπουλου ευτύχησε στην πρώτη επίθεση στα πρώτα δευτερόλεπτα να πετύχει το γρήγορο γκολ που ήθελε κι από κει και πέρα το άγχος έφυγε και πετυχαίνοντας άλλα τρία γκολ έκλεισε το ημίχρονο με 4-0. Ουσιαστικά δηλαδή είχε «καθαρίσει» τον αγώνα πριν καταλάβουν καν οι φιλοξενούμενοι τι τους συμβαίνει. Η επανάληψη ήταν διαδικαστική και οι γηπεδούχοι πέτυχαν στο χαλαρό αλλά δυο γκολ ανεβάζοντας το δείκτη στο επιβλητικό 6-0