Τετάρτη 7 Νοεμβρίου 2018

Με σκόρερ τον Κασαπίδη που πέτυχε δύο γκολ η Ερμιονίδα στην επόμενη φάση του κυπέλλου Αργολίδας. Κέρδισε 3-2 την Λέρνα.

Με πρωταγωνιστή τον Γρηγόρη Κασαπίδη πού πέτυχε δύο γκολ η Ένωση Ερμιονίδας
κέρδισε στο Κρανίδι την Ένωση Λέρνας με σκορ 3-2 και πέρασε στη προημητελική φάση του κυπέλλου Αργολίδας.όπου θα αντιμετωπίσει εκτός έδρας την ομάδα Ναύπλιο 2017.
Η Ένωση Λέρνας μέχρι τον σημερινό αγώνα δεν είχε πετύχει ούτε ένα γκολ σε αγώνα πρωταθλήματος και σήμερα πέτυχε δύο.
Το σκορ άνοιξε στο 10΄λεπτό με τον Μπιτζή. Πέντε λεπτά αργότερα ο Κασαπίδης με σούτ έκανε το 1-1.
Με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου ο Κασαπίδης έβαλε μπροστά την Ερμιονίδα για να ισοφαρίσει στο 65΄λεπτό ο Παπουτσή. Το τελικό σκορ έγραψε στο 75΄λεπτό ο Παλαιοπάνος..

ΕΡΜΙΟΝΙΔΑ (Θαν.Κολιτσιδάκης): Αλευράς- Τζιέρης, Μπιμπισίδης, Βιρβίλης, Σαμαράς, Κασαπίδης, Κορνελάτος, Γεωργακόπουλος (70′ Παλαιοπάνος)- Τριμπόνιας (80′ Αρβανιτάκης), Μακρίδης, Σαλταπίδας ( 60′ Πούτσης)
ΛΕΡΝΑ (Λ.Κούρος): Κασκαντάμης- Δούρος (77′ λ.τρ. Μπόμπος), Σελλής, Κάπλατζης, Μπακατσέλος, Μούγιος, Αρσενίδης (84΄ Λέρμας), Τριανταφύλλου (46′ Τσακάροφ), Κόφι (83′ Καζολιάς), Μπιτζής, Παπουτσής.