Παναχαική-Ερμιονίδα 2-0

Photo matchaxaias

Την ήττα με 2-0 γνώρισε η Ερμιονίδα στην
Πάτρα από την πρωτοπόρο Παναχαϊκή με 2-0.
Οι γηπεδούχοι πίεσαν την Ερμιονίδα στα πρώτα δεκαπέντε λεπτά χάνοντας δύο καλές ευκαιρίες όμως οι παίκτες του Θανάση Στάικου ισορρόπησαν τον αγώνα και έχασαν μία καλή ευκαιρία για να ανοίξουν το σκορ με τον Τσόφλιο. Στο δεύτερο ημίχρονο η Παναχαϊκή ανέβασε την απόδοση της και πίεσε να πετύχει κάποιο γκολ , κάτι πού το κατάφερε στο 58 με τον Ελευθεριάδη ο οποίος να αναφέρουμε πήρε την μπάλα με το χέρι.
Το φιλμ.
Στο λεπτό σέντρα του Στεργίδη  από δεξιά κεφαλιά του Μωραΐτη η μπάλα έφυγε πάνω από τα δοκάρια του Πονηρού άουτ.
Στο 10΄λεπτό δυνατό σουτ του Αργυρόπουλου έδιωξε δύσκολα ο Πονηρός και στην επαναφορά ο Ελευθεριάδης με πλασέ έστειλε την μπάλα δίπλα από το δεξί του Πονηρού χάνοντας μεγάλη ευκαιρία.
Στο 12΄λεπτό ο Φωτάκη  εκτέλεσε φάουλ από αριστερά και η μπάλα έφυγε ελάχιστα δίπλα από το δεξί δοκάρι του Πονηρού.
Στο 29΄λεπτό κίτρινη στον Αδαμόπουλο της Παναχαϊκής για επικίνδυνο φάουλ πάνω στον Κιοσσέ.
Στο 31΄λεπτό απευθείας εκτέλεση φάουλ του Σελμανάι η μπάλα έφυγε λίγο πάνω από τα δοκάρια του Βρονταρά.
Στο 34΄λεπτό δυνατό σουτ του Σελμανάι η μπάλα δίπλα από το αριστερό δοκάρι του Βρονταρά.
Στο 37΄λεπτό ο Τσόφλιος βγήκε από αριστερά σούταρε για να στείλει την μπάλα δίπλα από το δεξί δοκάρι στην εξωτερική πλευρά των διχτύων του Βρονταρά.
Στο 41΄λεπτό σκληρό φάουλ του Παπαιωάννου στον Μπιτσάκο  ο αγώνας παραλίγο να γίνει ρίγκ όμως παρενέβησαν οι πιο ψύχραιμοι . Στην φάση αυτή πήραν κίτρινη ο Μακρυδημήτρης για τους γηπεδούχους και οι Σαμαράς και Παπαιωάννου για την Ερμιονίδα.
Στο 45+5 ο Μωραΐτης βρέθηκε σε θέση βολής από το σημείο του πέναλτι πού σούταρε για να μπλοκάρει ο Πονηρός.
Στο 53΄λεπτό ο Μπιτσάκος μπήκε από αριστερά έβγαλε παράλληλη σέντρα όμως πρόλαβε ο Νώτης και έςστειλε την μπάλα κόρνερ.
Στο 54΄λεπτό ο Μπιτσάκος είδε την κίτρινη κάρτα για επικύνηνο φάουλ πάνω στον Κιοσσέ.
Στο 55΄λεπτό ο Βρονταράς βγήκε έξω από την εστία του και πρόλαβε την μπάλα πριν φτάσει στον Τσόφλιο.
Στο 56΄λεπτό κεφαλιά του Μπιτσάκο ύστερα από κόρνερ του Φωτάκη έστειλε την μπάλα δίπλα από το αριστερό δοκάρι του Πονηρού.
Στο 58΄λεπτό μπαλιά του Φωτάκη στον  Ελευθεριάδη που  πήρε την μπάλα ολοκάθαρα με το χέρι και με σουτ άνοιξε το σκορ. 1-0.
Στο 67΄λεπτό ψηλοκρεμαστή κεφαλιά του Στεργίδη έφυγε άουτ.
Στο 68΄λεπτό ο Πονηρός μπλόκαρε  σουτ του Ελευθεριάδη μέσα από την περιοχή.
Στο 73΄λεπτό δυνατό σουτ η μπάλα λίγο έξω από το δεξί δοκάρι του Πονηρού.
Στο 77΄λεπτό κίτρινη κάρτα στον Φωτάκη για επικίνδυνο φάουλ πάνω στον Σελμανάι.
Στο 80΄λεπτό κάθετη μπαλιά του Γκίνο στον Σιαλμά πού έφυγε πίσω από την άμυνα της Ερμιονίδας , πλάσαρε για να αποκρούσει ασθενώς την μπάλα που κατευθύνθηκε βασανιστικά προς την εστία του Πονηρού για να γίνει το 2-0.
Στο 86΄λεπτό δυνατό σουτ του Σελμανάι μπλόκαρε σωτήρια ο Βρονταράς.
Στο 88΄σέντρα του Σιαλμά από αριστερά , κεφαλιά του Ελευθεριάδη άουτ.
Παναχαϊκή (Σ. Οφρυδόπουλος): Βρονταράς, Βλάχος, Αδαμόπουλος, Μπιτσάκος, Μακρυδημήτρης, Λουμπαρδέας, Στεργίδης, Φωτάκης,( 89΄Κωνσταντινίδης),  Ελευθεριάδης, Αργυρόπουλος, ( 61΄Γκίνο ), Μωραίτης (54΄Σιαλμάς).
Ερμιονίδα (Θ. Στάικος):  Πονηρός, Σκεντεράι, Σαμαράς, Τζιέρης, Νώτης,( 89΄Μπούρας),  Κιοσσές, Παλαιοπάνος, Παπαϊωάννου ( 87΄Σχοινάς),  Τσόφλιος, ( 66΄Σαλταπίδας), Σελμανάι, Τριμπόνιας.