Τρίτη 17 Ιανουαρίου 2023

Εντυπωσιακή η Κορωνίδα Κοιλάδας κέρδισε μέσα στην Κίο με 5-0 τον Αργοναύτη.

Εντυπωσιακή εμφάνιση έκανε η Κορωνίδα Κοιλάδας μέσα στην Νέα Κίο φιλοδωρόντας τον Αργοναύτη με πέντε τέρματα .

Με την συμπλήρωση του 11΄λεπτού ο Ταραντίλης με πλασέ άνοιξε το σκορ για την Κορωνίδα . Στο 38΄λεπτό ο Γιαννακόπουλος αλλάξε την μπαλα με τον Σαμαρά και ο τελευταίος με ένα εκπληκτικό διαγώνιο σουτ μέσα από την περιοχή έστειλε την μπάλα στο "γάμα" κάνοντας  το 2-0.

Το τελευταίο δεκάλεπτο του αγώνα επιφύλασσε εκπλήξεις αφού οι φιλοξενούμενοι πέτυχαν άλλα τρία τέρματα .

Στο 81΄λεπτό ο Γιαννακόπουλος με πέναλτι έκανε το 3-0 .Είχε προηγηθεί χέρι αμυντικού των γηπεδούχων . Στο 85΄λεπτό ο Ελένης ο οποίος είχε μπεί δύο λεπτά νωρίτερα με μονοκόμματο σουτ ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 4-0 .Ενα λεπτό πριν το φινάλε του αγώνα ο Αλεξανδρής με πλασέ μέσα από την περιοχή .

Αργοναύτης Νέας Κίου : Καλαλάς , Α.Δριμούρας ,(62΄Φαμέλης), Ευσταθίου, Μπόμπος, Φαρμάκης, Ρούμπος ,(46΄Χαιμάνης), Διαδασκάλου, Βογιατζής,(Νικολάου),  Λίτσο,(74΄Μανέτας),  Β.Δριμούρας, Κουριώτης (74΄Καλογερόπουλος).

Κορωνίδα Κοιλάδας : Αλευράς, Παπασταύρου, Σαμαράς, Ι.Οψιμούλης, Λάβρενιουκ,(65΄Μπασιμακόπουλος),  Κιοσσές, Γιαννακόπουλος,(83΄Κ.Μπάζος),  Λαλούσης, Ταραντίλης,(83΄Ελένης),  Αλεξανδρής Μέγας (58΄Στ.Μπάζος).