Δευτέρα 15 Αυγούστου 2022

Ποσειδώνας Διδύμων :Νίκη με 4-2 στο πρώτο του φιλικό.

Νικηφόρο ήταν το αποτέελσμα του πρώτου φιλικού προετοιμασίας του Ποσειδώνα Διδύμων ο οποίος κέρδισε εκτός έδρας την ομάδα του ΠΑΟΚ Κουτσοποδίου με σκορ 4-2.

Οι γηπεδούχοι ήταν αυτοί που άνοιξαν το σκορ στο 23΄λεπτό με πέναλτι του Μπούρη.Στο 30΄λεπτό ο Χρ.Προσίλης με μία εκπληκτική ενέργεια ισοφάρισε για την ομάδα του Ποσειδώνα . Στο 41΄λεπτό και πάλι οι γηπεδούχοι πήραν κεφάλι στο σκορ . Ενα λεπτό πρίν το φινάλε του ημιχρόνου ο Λαζάρου κέρδισε πέναλτι και ο Μπροδήμας το εκτέλεσε για να κάνει το 2-2.
Στο 55΄λεπτό ο Σπύρος Κάλα με ωραία ενέργεια έκανε το 2-3 για να κλείσει το σκορ ο Σηροθανάσης στο 75΄λεπτό.
Να ενημερώσουμε ότι ο Χρήστος Ποσίλης είναι ένας νεαρός ποδοσφαιριστής ο οποίος όπως μάθαμε αγωνίζεται ως ημιεπαγγελματίας ποδοσφαιριστής σε ομάδα της Αμερικής και αυτές τις ημέρες κάνει τις διακοπές του στα Δίδυμα ενώ ο Συροθανάσης είναι φίλος του προπονητή της ομάδας Δημήτρη Κούση και αγωνίζεται σε ομάδα των Αθηνών
Αμέσως μετά τον αγώνα ο Δημήτρης Κούσης έδωσε ρεπό στους ποδοσφαιριστές του μέχρι και την Τρίτη.
Η επιστροφή στο γήπεδο έχει οριστεί για την Τετάρτη το απόγευμα ενώ το Σάββατο θα διεξαχθεί στο γήπεδο των Διδύμων νέο φιλικό πάλι με την ομάδα του ΠΑΟΚ Κουτσοποδίου.